iWant

iWant

Tim Cook: Věříme, že skvělé produkty můžete vytvořit jen s rozmanitým týmem

iWant

Když Tim Cook nemluví o iPhonech a dalších produktech Applu, je jeho zdaleka nejoblíbenějším tématem veřejných rozhovorů a debat diverzita. Právě o ní a také inkluzi hovořil se studenty na své alma mater, Auburn University.

Svůj výstup, nazvaný „Rozhovor s Timem Cookem: Osobní pohled na inkluzi a diverzitu“, zahájil šéf Applu pochvalnými slovy na adresu auburnské univerzity, protože prý „není na světě místo, kde bych byl radši“. Poté už ale rovnou přešel k jádru věci.

Studentům nejprve Cook, který absolvoval v roce 1982, doporučil, aby se připravili, že se během svých životů a kariér setkají s lidmi s rozdílným zázemím. „Svět je dnes propletený, mnohem víc, než když jsem vycházel ze školy já,“ uvedl Cook. „Proto opravdu potřebujete hluboce porozumět kulturám po celém světě.“

Podle výkonného ředitele technologického giganta je to důležité zejména proto, že mnoho studentů, k nimž promlouval, bude jistě pracovat firmy, kteří nebudou spolupracovat jen s lidmi z jiných zemích, ale zároveň budou poskytovat služby zákazníkům po celém světě.

„Naučil jsem se toto nejen oceňovat, ale oslavovat. To, co dělá svět zajímavým, jsou naše rozdíly, ne naše podobnosti,“ prozradil Cook, který právě v diverzitě vidí velkou sílu Applu.

„Věříme, že skvělé produkty můžete vytvořit jen s rozmanitým týmem. A to mluvím o široké definici diverzity. Jeden z důvodů, proč produkty Applu fungují skvěle – a já doufám, že si myslíte, že fungují skvěle –, je, že lidé v našich týmech nejsou jen inženýři a počítačoví odborníci, ale také umělci a hudebníci,“ upozorňuje 56letý Cook.

„Je to průsečík svobodných umění a humanity s technologií, který dělá naše produkty tak báječné,“ doplnil.

Důvod, aby se studenti připravili na setkání s lidmi z různých kultur z celého světa, pak Tim Cook vysvětlil v odpovědi na dotaz z publika, který se týkal řízení různých identit a intersekcionalit na pracovišti. „Abyste dokázali vést v diverzitním a inkluzivním prostředí, musíte přistoupit na to, že možná osobně nedokážete porozumět tomu, co někteří dělají,“ začal vysvětlovat Cook, „ale to neznamená, že je to špatně.“

„Někdo může například uctívat někoho jiného než vy. Nemusíte porozumět, proč to dělá, ale musíte to té osobě umožnit. Nejen že na to má právo, ale pravděpodobně bude mít také řadu důvodů a životních zkušeností, jež ho k tomu vedly,“ dodal šéf Applu.

Zdroj: The Plainsman