iWant

iWant

Tip na aplikaci: Facebook Video pro Apple TV

iWant

Sociální síť Facebook používám již od první chvíle, kdy se objevila v českém prostředí. Za tu dobu prošla mnoha obměnami, změnou designu a především funkcí. Pamatuji si, že když se poprvé na Facebooku objevily videa, která se automaticky spouštěla – celkem mi to vadilo. V té době jsem Facebook používal k jiným účelům a video obsah mi přišel dosti vtíravý. Jako u všeho jsem si však zvykl a nyní konzumuji video čím dál tím více. Obecně je video stále populárnější a i proto jistě Facebook představil novou aplikaci Video, jež je určená pro Apple TV.

Facebook již dlouho dobu avizoval, že se chystá vstoupit do našich obýváků, na velké obrazovky televizí. V aplikaci Facebook Video tak najdeme primárně klipy, které se shodně objevují na vaší timeline na iPhonu, iPadu či v prohlížeči na počítači. Obsah, jenž se na Apple TV objeví, lze tak jednoduše korigovat. Stačí jen začít sledovat nějakou novou stránku, skupinu či uživatele. Na televizi také můžete sledovat doporučená či živá videa. Psané příspěvky či jiný obsah však nečekejte.

facebook-video3

Osobně se mi zalíbil především způsob přihlašování a prvního spouštění. Na Apple TV jsem si zdarma stáhl aplikaci Facebook Video a po instalaci jsem aplikaci spustil společně s Facebookem na iPhonu. Podle pokynů jsem na iPhonu otevřel sekci s upozorněními, kde se během vteřiny objevila hláška pro přihlášení na Apple TV. Stačilo vše jen potvrdit a ihned jsem na televizi spatřil známá videa z mého feedu. Proces přihlašování je opravdu vychytaný. Nemusím nikde nic vypisovat a ručně zadávat. Takhle by to mělo fungovat všude.

Aplikace je rozdělena do šesti kanálů: Shared by Friends, Following, Recommended for You, Top Live Videos, Saved Videos a Recently Watched. Mezi kanály se přitom velmi snadno pohybujete šviháním prstu po ovladači. Výhodou je také to, že videa se vždy spouští automaticky. Stačí na ně pouze najet a v případě, že skončí, začne hned další. V praxi je to velmi příjemné, pouze sedíte a koukáte. Smysl automatického spouštění je však velmi čitelný. Facebook nás chce udržet uvnitř aplikace co nejdéle.

Potěšilo mě také to, že v aplikaci nejsou zatím vůbec žádné reklamy. Ve svém profilu si také mohu spustit starší videa, jež jsem na Facebook v minulosti přidal. Sám jsem se divil, co všechno jsem za ty roky na síť nahrál. Facebook také slibuje, že v budoucnosti by se v aplikaci měla nacházet i placená sekce s prémiovým obsahem. V rámci něj by chtěl přinést například sportovní přenosy podobně jako Twitter. Aplikace také umí upozornit na živě vysílaná videa, která můžete okamžitě začít sledovat. Nechybí ani možnost lajkování.

 

Facebook Video spustíte pouze na nejnovější čtvrté generaci jablečné televize. K bezproblémovému fungování také potřebujete nejnovější operační systém tvOS. Samozřejmostí je i přehrávání v režimu celé obrazovky.

Foto: 9to5Mac