iWant

Týden aplikací #1 2016

iWant

V App Storu chvilku figurovala aplikace pro nahrávání obazovky iOS, Messenger má 800 milionů uživatelů i velké ambice, přichází zajímavá hra Jetpack Fighter, k místu z fotografie vás zavede aplikace Photo Find a první velké aktualizace od nedávné akvizice se dočkal správce hesel LastPass. Čtěte 1. Týden aplikací roku 2016.

Novinky ze světa aplikací

Do App Storu na chvíli pronikla aplikace Vidyo pro nahrávání obrazovky iOS (6. 1.)

vidyo

Ačkoliv se v App Storu příliš neohřála, na chvilku byla ke koupi aplikace Vidyo, která umožňovala nahrávat obrazovku iOS. Něco takového v prostředí iOS bez jailbreaku možné není a odporuje to pravidlům App Storu. Aplikace ale využívala zajímavého triku – simulovala zrcadlení skrze AirPlay.

Aplikace si samozřejmě rychle získala publicitu a Apple své selhání ve schvalovacím procesu rychle napravil. Nyní si ji tedy již z App Storu nekoupíte. Ti, kteří si ji ale zakoupit stihli, mohou využívat možnost nahrávání při rozlišení 1080p o frekvenci 60 snímků za sekundu.

Skrze mikrofon iOS zařízení je pak možné nahrávat i zvuk, takže záznam je zcela plnohodnotný. Výsledná videa je možné exportovat do Camera Roll nebo sdílet skrze internetové služby.

Pokud jste si aplikaci nestihli koupit a možnost nahrávat obrazovku iOS by se vám hodila, vězte, že po připojení k počítači něco takového není žádný problém. Naopak, nahrávání obrazovky displeje iOS zařízení umožňuje i systémová aplikace QuickTime Player, která je součástí každého Macu a existuje i ve verzi pro Windows.

Zdroj: 9to5mac

Messenger má již přes 800 milionů měsíčně aktivních uživatelů a Facebook s ním má velké plány (7. 1.)

Messenger má podle oficiálních dat Facebooku po světě již více než 800 milionů uživatelů, kteří jsou aktivní minimálně každý měsíc. Novinku komentoval i šéf Facebooku pro komunikační produkty David Marcus.

Facebook-Messenger-Uber

Ten naznačil, že v roce 2016 se Messenger zaměří především na umožnění nákupu produktů a služeb. Náznaky tohoto trendu se přitom objevily již v minulém roce, když Messenger začal v USA uživatelům nabízet možnost objednat si svezení se službou Uber.

Marcus se zmínil také o virtuální asistence „M“, kterou Facebook vyvíjí na základě svých pokroků ve výzkumu umělé inteligence. „M“ by se měla postupně stát každodenním společníkem uživatelů při zařizování základních věcí, jako jsou rezervace restaurací, objednávání květin či plánování úkolů.

Jisté tedy je, že v Messengeru vidí Facebook velký potenciál a uživatelé se mají na co těšit. Aplikace totiž rozhodně nebude sloužit jen ke komunikaci mezi přáteli. Má se stát centrem veškeré interakce uživatele s okolním světem.

Zdroj: imore

Nové aplikace

Mailová aplikace CloudMagic dorazila také na OS X

[youtube id=“2n0dVQk64Bg“ width=“620″ height=“350″]

CloudMagic, emailový klient až doposud dostupný jen na iOS, přináší svou eleganci a precizní design také na OS X. Nesnaží se nabídnout mnoho sofistikovaných funkcí, jde mu především o jednoduchost, efektivitu a soustředěnou uživatelskou zkušenost. Aplikace primárně zobrazuje pouze obsah schránky, ve které se uživatel zrovna nachází, v horní části okna pole pro vyhledávání a několik málo funkčních ikon (pro přidávání mezi oblíbené, vytvoření nového emailu a přepínání mezi schránkami a kategoriemi).

Po najetí myší na email se napravo zobrazí několik dalších ovládacích prvků umožňujících zprávy mazat, přesouvat a jinak s nimi manipulovat bez nutnosti je otevřít. Označováním políček nalevo se pak provádí označování několika zpráv a totéž je možné i prostým tažením kurzoru, jako ve Finderu.

Obecně je CloudMagic určen spíše uživatelům, kteří email používají poměrně často, ale nepříliš „intenzivně“ – těm nabídne rychlé, jednoduché a efektivní řešení.

CloudMagic také disponuje funkcemi jako Handoff pro plynulý přechod mezi zařízeními při používání, Remote Wipe pro vzdálené smazání a podporuje služby jako iCloud, Gmail, IMAP, Exchange (s Active Syns a EWS) a mnoho dalších.

V Mac App Store je CloudMagic dostupný za 19,99 eur.

Jetpack Fighter je moderní akční hrou pro iOS

[youtube id=“u7JdrFkw8Vc“ width=“620″ height=“350″]

Úkolem hráče Jetpack Fighter, hry od tvůrců SMITE, je probojovat se hordou nepřátel a ochránit tak město Mega City. K dispozici má přitom mnoho postav (získávaných postupně úspěchy a plněním výzev) s různými přednostmi a ještě více prvků pro zlepšení schopností daných postav, jako jsou zbraně a štíty. Hra je rozdělena na úrovně, z nichž každá končí soubojem s bossem. S jinými hráči je tedy možné soupeřit poměřováním časů potřebných k probojování se úrovněmi.

Graficky hra připomíná frenetické souboje japonských anime, je 3D, ale hráč se pohybuje většinou pouze dvěma směry.

Hra Jetpack Fighter je v době psaní tohoto příspěvku dostupná pouze v americkém App Storu zdarma, v českém by se měla objevit zanedlouho.

Photo Find vám v Oznamovacím centru ukáže cestu k místu z fotografie

photofind

Zajímavou aplikací, kterou jsme tento týden vyzkoušeli, je Photo Find. Tento jednoduchý nástroj umožňuje nechat se navigovat na místo pořízení konkrétní fotografie. Aby vás aplikace začala navigovat, stačí si konkrétní obrázek opatřený geolokačními údaji zkopírovat do schránky.

Zajímavé je, že aplikaci využívá widget v Oznamovacím centru. V něm vám aplikace ukáže směr i vzdálenost k místu pořízení dané fotografie. Při klepnutí na widget se navíc dostanete do rozhraní samotné aplikace, která vám po klepnutí na údaj o vzdálenosti umožní dokonce spustit navigaci skrze tradiční navigační aplikace (Google Maps, Apple Mapy či Waze).

Zajímá-li vás, jak aplikace funguje, prohlédněte si názorné video na Facebooku. Pokud vás nástroj Photo Find zaujal, sáhnout si ho můžete zdarma z App Storu.


Důležité aktualizace

Čtvrtá verze LastPass nabízí modernější vzhled i nové funkce

lastpass

LastPass patří k nejpopulárnějším klíčenkám, tedy aplikacím pro ukládání a správu hesel. Jeho nejnovější verze se oproti předchozí liší především vzhledem, který je se svou minimalistickou, ale výraznou grafikou bližší současným operačním systémům. Snad důležitější ale je jeho nově nabytá přehlednost. Aplikace je rozdělena do dvou částí, kde vlevo je lišta s filtry a částmi aplikace, vpravo samotný obsah. Hesla lze nově zobrazit jako seznam nebo ikony a přidávat nové je jednoduché díky velkému tlačítku „+“ v pravém spodním rohu.

Jednou z nejdůležitějších funkcí nového LastPassu je sdílení. Hesla jsou dostupná nejen napříč všemi hlavními platformami (OS X, iOS, Android i Windows), ale také komukoliv, kdo k nim od majitele účtu dostane přístup. Přehled o tom, kdo má přístup ke kterým heslům, pomůže udržet sekce aplikace „Sharing Center“. Vše je samozřejmě automaticky synchronizováno.

Přibyla také funkce „Emergency Access“, která umožní „v případě nouze“ vybraným lidem přístup ke klíčence daného uživatele. Nastavit lze dobu, po kterou může majitel klíčenky nouzový přístup odmítnout.


Dále ze světa aplikací:

Slevy

Aktuální slevy vždy naleznete v pravém bočním panelu a na našem speciálním Twitter kanálu @JablickarSlevy.

Autoři: Michal Marek, Tomáš Chlebek