iWant

Týden aplikací #10 2014

iWant

Přichází nová verze Dragon Dictate, Twitch půjde používat i na iOS, v iOS by se mohly objevit video reklamy přes celou obrazovku a na Mac dorazily povedené závody F1™ 2013. O tom i mnohém jiném se dočtete v našem pravidelném Týdnu aplikací.

Novinky ze světa aplikací

Nuance oznámilo Dragon Dictation 4 (4. 3.)

Známá společnost Nuance tento týden oznámila příchod Dragon Dictate v nové verzi 4. Nová generace populárního nástroje pro převod mluveného projevu na psaný přináší některé novinky a zlepšuje přesnost rozpoznávání. Nejvýraznější novinkou je bezesporu tvorba textu ze zvukové nahrávky, která může být do softwaru importována v sedmi různých podporovaných formátech.

Podle tvůrců Dragon Dictate je nová verze natolik vyladěná, že přesnost rozpoznávání je až zarážející. Čtvrtá verze je také zmodernizována na 64-bitovou architekturu. Příjemnou novinkou je rovněž integrace do Gmailu v Safari a Firefoxu. Díky hlasovým povelům je nyní v e-mailu od Googlu možné pohybovat se mezi schránkami, vybírat jednotlivé zprávy i například otevírat příslušné odkazy. Podobné funkce jsou k dispozici i v Pages 4.3 (Pages’09).

Dragon Dictate se již nyní dá pořídit na stránkách Nuance za 199,99 €. Krabicová verze se do prodeje dostane až 18. března (v USA).

Zdroj: 9to5Mac

Streamovací služba Twitch pro herní videa se chystá na iOS

Twitch, jednička na poli streamování herních videí, se chystá i na iPhone a iPad. Na PC či Macu je již díky této aplikaci delší dobu možné zaznamenávat na video svoje herní úspěchy i neúspěchy. Na iOS díky nedokonalému multitaskingu až doposud nic takového možné nebylo. To se však mění s nově zveřejněným SDK.

Nově budou vývojáři moci integrovat do své hry možnost její natáčení a hráči tak budou moci stramovat a zaznamenávat audio i video záznam svého hraní. Prostředníkem pro tento stream a archivaci pak bude právě populární Twitch.

Zdroj: 9to5mac

Microsoft chce rozšířit svou sociální herní službu Xbox Live i na další platformy (3. 3.)

Microsoft chystá expanzi své služby Xbox Live. Znamená to, že by se na iOS měla objevit služba, která bude přímo konkurovat nativní službě Game Center, kterou Apple hrdě představil s iOS 4. Podstatou obou služeb je interakce s ostatními hráči her na dané platformě a porovnávání jejich herních výsledků se svými.

Xbox

Podle serveru The Verge se Microsoft bude snažit ve velkém prosadit svůj Xbox Live již v nejbližší budoucnosti. Chce tak prý zaútočit především na iOS a Android a pokusit se přivést herní vývojáře zpět na svojí stranu. Ti totiž v minulosti kvůli vysokým požadavkům i nepříjemným omezením z Redmondu značně zanevřeli na herní platformy Microsfotu a přednostně se věnovali spíše iOS, Androidu či PlayStationu od Sony.

Zdroj: AppleInsider

Vesmírná akce Star Horizon zanedlouho dorazí do App Store (4. 3.)

Vývojáři z Tabasco Interactive oznámili, že vydají novou hru. Ta ponese název Star Horizon. Dle traileru se má jednat o jedno velké vesmírné dobrodružství a hra má podle všeho bestsellerové ambice. Cena je již stanovena na 3,59 € a hru nebudou znepříjemňovat žádné in-app nákupy. Nyní je již Star Horizon ve schvalovacím procesu a do App Store by se měla dostat 20. března, tedy za méně než dva týdny.

[youtube id=“8TDBA1ib5U0″ width=“600″ height=“350″]

Hlavním protagonistou a tím, koho hráč ovládá, je pilot John. Jeho vesmírnou loď má pod kybernetickým palcem robotická pomocnice Ellie, která Johnovi pomáhá v klidu procházet vyhrocenými bojovými situacemi. Sama však v boji lidské bytosti zabíjet nesmí. John je do reality navrácen po 1000 letech v hybernaci a jeho úkolem je zjistit, co se stalo s jeho galaxií a udělat všechno, aby ji zachránil.

V iOS aplikacích by se mohly objevit full-screenové video reklamy (5. 3.)

Magazín AdAge tvrdí, že Apple již v průběhu tohoto roku umožní vývojářům do jejich aplikací umisťovat video-reklamy (iAds) přes celý displej. Tato možnost by byla využitelná například u her, kde by reklama mohla být vložena mezi jednotlivé úrovně a kola.

Pokud by se tak skutečně stalo, Apple by do boje nasadil dosud nejagresivnější formu inzerce. Prozatím Apple umožňoval pouze umístění malého reklamního iAds banneru a jediným odklonem od této strategie až do teď byly jen zvukové reklamy používané v iTunes Radio.

Zdroj: MacRumors

Nové aplikace

F1™ 2013

Vývojáři z Feral Interactive ve čtvrtek zveřejnili novou hru F1™ 2013 pro Mac. Díky této hře se hráč posadí do sedadla superrychlého vozu Formule 1 a může změřit síly s robotickými protějšky skutečných pilotů F1 na věrných kopiích skutečných tratí této milionářské motoristické soutěže.

F1_2013

Hra nabídne známí kariérní mód i herní režim Grand Prix, ve kterém lze tvořit vlastní závodní tratě. Třešinkou na dortu je pak mód nazvaný Scenario, který simuluje 20 skutečných momentů Formule 1 a předkládá tak hráči opravdu zajímavé výzvy podložené historií tohoto motosportu. Nechybí ani režim pro více hráčů. Online multiplayer si lze hrát přes službu SteamPlay, a to až s patnácti dalšími hráči. Verze z Mac App Store podporuje pouze lokální multiplayer s půlenou obrazovkou.

Hra je k dispozici ve dvou verzích – Standard Edition a Classic Edition. Druhá zmíněná verze je rozšířena o šest tradičních vozů Ferrari a Williams z 90. let a o legendární jezdce Damona Hilla a Michaela Schumachera. V této „klasické” verzi se také můžete vyřádit na dvou bonusových tratích – Imola (San Marino) a Estoril (Portugalsko).

[app url=“https://itunes.apple.com/cz/app/f1-2013-classic-edition/id695638612?mt=12″]

Smash Hit

Po celém světě je známo, že vzteklé ničení věcí okolo může mít uklidňující účinek. Nová hra od tvůrců her Granny Smith a Sprinkle se pokouší přetavit tento fakt v zisk a z ničení věcí poskládali celou hru pro Android a iOS. Hra příhodně pojmenovaná Smashing Hit se na chytré telefony dostala tento týden a okamžitě se stala hitem.

Smash-Hit-02

Hra je založena na vrhání koulí proti skleněným pyramidám a stěnám. Nejedná se však jen o tupé ničení. Hra je náročná na logické myšlení a ne úplně jednoduchá. Díky Smashing Hit se přesvědčíte o tom, že ani ničit se nedá bez alespoň malé špetky intelektu. Hra má dobře propracovanou fyziku a pěknou grafiku. Stahovat ji můžete zadarmo v App Store a k dispozici je i prémiová verze, která za 1,79 € nabídne funkce jako cloudová synchronizace postupu či propracované statistiky.

[app url=“https://itunes.apple.com/cz/app/smash-hit/id603527166?mt=8″]

Důležité aktualizace

Real Racing 3

Populární hra Real Racing 3 od EA se dočkala velké aktualizace. Ta kromě jiného přináší podporu herních ovladačů, které iOS 7 podporuje. Mezi další novinky patří například možnost přizpůsobení vzhledu auta. Nově je možné měnit ráfky, nastříkat na auto různé vinyly a podobně.

Real-Racing-3

Real Racing 3 ve verzi 2.1.0a také přináší nová vozidla Aston Martin. Do závodů se nově budete moci vrhnout v modelech DB9, Vanquish a V12 Vantage S.

Routie

Pěkná nová funkce přibyla také do populární české trackovací aplikace Routie. Přímo v aplikaci lze nově vyvolat statistiky svých aktivit. Možné je prohlédnout si statistiku celkovou i vyfiltrovat údaje z posledního měsíce či roku. Tažením prstu po obrazovce pak ze lisovat mezi jednotlivými aktivitami a odlišit tak kilometry odběhané, odježděné na kole a tak dále. Odstraněny byly také některé menší chyby.

Dále jsme vás informovali:

Slevy

Aktuální slevy vždy naleznete v pravém bočním panelu a na našem speciálním Twitter kanálu @JablickarSlevy.