Zavřít reklamu
iWant

Týden aplikací ’12 #16

iWant

Výjimečně o nedělní půlnoci vychází další vydání Týdne aplikací, ve kterém se opět dočtete o zajímavých novinkách, nové hře, některých aktualizací, tipu týdne a také o velkém množství slev.

Novinky ze světa aplikací

Call of Duty: Black Ops přijde i na Mac (1. 7.)

Všichni příznivci herní série Call of Duty jistě mají radost z toho, co se v současné době odehrává v Mac App Store. Podle zpráv a náznaků skupiny Aspyr, jež za touto veleúspěšnou akční sérií stojí, se totiž na podzim dočkáme titulu s názvem Call of Duty – Black Ops. Informace o přesném datu vydání ani o ceně zatím nemáme. Mezitím budu všechny tři díly Call of Duty, které jsou již přítomné v App Store, až do vydání Black Ops prodávány s velkou slevou. Call Of Duty lze zakoupit za 7,99 € Call of Duty 2 pořídíte za 11,99 € a Call of Duty 4: Modern Warfare App Store Aspyr nabízí za 15,99 €.

Zdroj: CultOfMac.com

iCade Mobile udělá z iPhone plnohodnotný handheld (3. 7.)

Před dvaceti lety byl symbolem přenosných her Game Boy a později také Playstation Portable, dnes však dominují dotykové tablety v čele s iZařízeními. Hry jako Friut Ninja nebo Flight Radar jsou pro dotekové displeje jako stvořené, avšak některé hry lze ovládat bez hardwarových tlačítek jen obtížně. Společnost ION ve spolupráci s Atari proto vytvořily iCade Mobile – doplněk s herními tlačítky pro iPhone 3G a novější a iPod touch 3. a 4. generace. Tento gadget pojme dvě tužkové baterie, s jablečným iZařízeními komunikuje pomocí Bluetooth, lze jej používat v na výšku i na šířku a zaplatíte za něj 70 dolarů amerických. Nevýhodou se na první pohled může jevit nutnost podpory pro iCade přímo od vývojářů dané aplikace, nelze jej tedy využít pro libovolnou hru. Momentálně je v App Store asi stovka her s příslušnou podporou, stačí jen vyhledat „iCade”.

Zdroj: 9to5mac.com

Chyba v App Store způsobila nefunkčnost aplikací po aktualizaci (5. 7.)

Před pár dny se objevila v App Store chyba, která ovlivnila některé aplikace, jako Instapaper, GoodReader nebo Angry Birds HD Free a přes sto dalších. Po jejich aktualizaci aplikace vždy spadla hned po spuštění. Problém způsobil poškozený DRM kód, který App Store generuje při každém stahování. Jediný způsob, jak takto ovlivněné aplikace zprovoznit, bylo smazání aplikace a její následovné stažení.

Uživatelé, kteří o problému nevěděli, začali okamžitě dávat postiženým aplikacím jednohvězdičkové hodnocení, považovali totiž padání za chybu na straně vývojářů. Veškerá převážně jednohvězdičková hodnocení k poslední aktualizaci posléze Apple smazal. Chyba už je také odstraněna, pokud některá z vašich aplikací byla rovněž tímto problémem zasažena, je třeba ji smazat a stáhnout znovu.

Zdroj: Macworld.com

Tiny Wings 2 vyjdou za pár dní (6. 7.)

Velice populární hra Tiny Wings se 12. července dočká svého prvního pokračování a vývojáři již vyrukovali s velice povedeným a svérázným trailerem. Původní hra je založena na jednoduchém principu, která zaujme především nevšední grafikou a originalitou. Cílem hráče je urazit s ptáčkem co největší vzdálenost do doby, než zapadne slunce. Herní pole je rozděleno na jednotlivé ostrovy a alfou i omegou hry je zdolat jich co nejvíce, než je hlavní protagonista donucen uložit se ke spánku do svého hnízda. Původní hra v mnohých aspektech vyčnívá z tisíců titulů dostupných na App Store a rozhodně stojí za vyzkoušení. Doufejme, že dvojka půjde v jejích šlépějích.

[youtube id=AXUiyK1olZ8 width=“600″ height=“350″]
Zdroj: 9to5mac.com

Activision pracuje na další hře ze série Call of Duty pro iOS (6. 7.)

Ředitel britské divize Interactive Entertainment prozradil, že se pro iOS chystá další titul ze série Call of Duty. V současné době můžeme narazit v App Store na dvě hry nesoucí jméno značky, nicméně ani jedna není mobilní odnoží klasické hry, nýbrž pouze “zombie shooter”. Nově připravovaná hra by měla být vyvíjena v nedávno otevřeném studiu v Leedsu, kde se bude pracovat rovněž na Call of Duty hře pro Playstation Vita. Ředitel Andy Payne se pro magazín VideoGamer vyjádřil následovně:

„Activison je jako stroj. Musím být opatrný, co o lidech zde řeknu, protože je moc dobře znám a mohli by mi to vrátit. Ale Activision je vážně jako stroj. Lidé v něm jsou vážně dobří a to, co si lidé neuvědomují, je to, že dvě studia pracující na značce Call of Duty spolu úzce spolupracují. To normálně nevidíte. Všechny prostředky se dají znovu použít, takže to, co dělají, není rozhodně ztráta času. Tyto prostředky začne také využívat tým vytvářející mobilní aplikace, jež bude sídlit v Leedsu.“

Zdroj: CultofMac.com

Nové aplikace

CSR Racing – Tak trochu jiné závody

Na keynote na WWDC 2012 jsme mohli při demonstraci Game Center v Mountain Lion vidět ukázku ze hry CSR Racing, multiplatformních závodů pro iOS a OS X. Tento titul už je nyní k dostání v App Store, a to zdarma. CSR Racing nejsou klasické závody, závoní trať je totiž zcela rovná bez zatáček, a tak je ovládání auta omezeno pouze na přidávání plynu, turba a řazení. Cílem hry je samozřejmě dojet jako první (závodí vždy jen dva vozy), avšak záviset budou pouze na šikovnosti při řazení a “šlapání” na pedál, což může být pro milovníky závodních her spíše nudné.

Hra přesto nabízí skvělou grafiku, množství licencovaných aut, od Audi R8 po BMW M3, které si budete moct během hry vylepšovat a zvýšit tak šanci na vítězství, a samozřejmě online multiplayer. Hra využívá tzv. “freemium” modelu, kde si ve hře můžete zakoupit některá vylepšení za reálné peníze prostřednictvím In-App Purchase.

[button color=red link=““ target=““]CSR Racing – Zdarma[/button] [youtube id=8_XwG2E0Y34 width=“600″ height=“350″]

Důležité aktualizace

Sparrow se připravuje na Mountain Lion a retina displej

Velice populární e-mailový klient Sparrow, prodělal v tomto týdnu poměrně důležitou aktualizaci na verzi 1.6.2. Díky tomuto updatu je Sparrow přizpůsobeno na retina displej a přibyla také kompatibilita s OS X Mountain Lion, který bude v prodeji již tento měsíc. V souvislosti s tímto novým operačním systémem přichází také podpora nativního notifikačního centra, jež bude v Mountain Lion přítomno. Podpora jemného displeje, jímž disponuje jeden z nových MacBooků Pro, je věc, kterou s nadějí očekáváme u mnoha aplikací. Je skvělé, že s ní přichází právě Sparrow, který většina z nás používá denně.

Verze 1.6.2 kromě uvedených novinek také opravuje některé chyby spojené s nezávislým notifikačním centrem Growl ve verzi 1.3.
Aktualizace prozatím není k dispozici v Mac App Store, ale mohou si ji stáhnout všichni, kdo si Sparrow zakoupili přímo na webu vývojářů.

VLC Player pro OS X dostal podporu Retina displejů

Ihned po představení MacBooku Pro s Retina displejem se objevily aktualizace aplikací s upraveným grafickým prostředím kompatibilním s displeji s vysokým rozlišením. Dá se předpokládat, že Retina nezůstane pouze u jednoho modelu MacBooku, a tak mnozí vývojáři nezahálejí již dnes, včetně těch z VideoLAN. Jejich VLC Player, jenž doteď dosáhl na všech podporovaných platformách více než jedné miliardy stažení, si v té nejostřejší podobě mohou vychutnat na svém novém 15palcovém MacBooku Pro. Kromě jiného přináší verze 2.0.2 například automatické přepnutí do režimu celé obrazovky a další nové funkce a opravu předešlých chyb. Kompletní seznam změn najdete na blogu VideoLANu.

Google Street View nově součástí Navigonu

Navzdory pokračujícího vzdalování se od konkurence přinesla aktualizace oblíbeného navigačního softwaru – Navigonu – příjemné novinky. Při dojezdu do cílové destinace se objeví fotografie onoho místa, čímž o něm získáte lepší představu a při dojetí si můžete být jisti, že jste trefili správně. Druhou novinkou je tzv. HUD, který zobrazuje aktuální rychlost, nadmořskou výšku, směr a náklon vozu.

Tip Týdne

Siege Hero – Angry Birds z pohledu první osoby

Pokud jste už dohráli všechny díly Angry Birds a hledáte hru podobného ražení, určitě byste neměli přehlédnout Siege Hero. Zde místo zelených prasátek likvidujete různé utlačovatele, na které narazíte v třech různých historických věcích. Postupně budete sestřelovat rytíře, piráty nebo samuraje. Zajímavé na celé hře je, že střelivo nepálíte z boku, jako jste zvyklí v Angry Birds, nýbrž z pohledu první osoby. Prstem pouze volíte, kam má kámen, bomba, nebo jiný střelný materiál dopadnout.

Cíl každé úrovně je nicméně stejný – sestřelit všechny nepřítele s co nejmenším množstvím střeliva a přitom nezasáhnout vlastní lidi, kteří se v některých úrovních objevují, jelikož za to jsou velké bodové penalizace. Podle součtu bodů se pak odvíjí celkové hodnocení, klasicky 1–3 hvězdičky. V Siege Hero vás čeká celkem 200 zábavných úrovní plus další speciální úrovně, které odemknete sběrem zlata. Hru najdete v App Store za lidových 0,79 € pro iPhone a 1,59 € pro iPad.

[button color=red link=http://clkuk.tradedoubler.com/click?p=211219&a=2126478&url=http://itunes.apple.com/cz/app/siege-hero/id431688122?mt=8 target=““]Siege Hero – 0,79 €[/button][button color=“red link=http://clkuk.tradedoubler.com/click?p=211219&a=2126478&url=http://itunes.apple.com/cz/app/siege-hero-hd/id431696115?mt=8 target=““]Siege Hero HD – 1,59 €[/button]

[youtube id=5fiC6ygEwtE width=“600″ height=“350″]

Aktuální slevy

Aktuální slevy vždy najdete v pravém panelu na hlavní stránce.

Autoři: Michal Žďánský, Daniel Hruška, Michal Marek