Zavřít reklamu
iWant

Týden aplikací #23 2015

iWant

Fripito nabízí zajímavou slevu, v App Storu jsou čím dál více propagovány hry nezávislých vývojářů, Doist přichází s nástrojem PowerApp, Soudhound přichází s vlastním hlasovým asistentem, do App Storu dorazil Hitman: Sniper či nové verze MindNode a zajímavých aktualizací se dočkaly SwiftKey, Google Drive, Periscope, Camera+ či opomíjený Twitter pro iPad.

Novinky ze světa aplikací

Fripito nabízí průvodce jižním břehem řeky Temže v Londýně za poloviční cenu

Se zajímavou akcí před prázdninami přicházejí vývojáři ze studia Fripito. Ti opět lákají na jeden ze svých povedených fotoprůvodců. Padesátiprocentní slevy se tentokrát dočkal průvodce jižním břehem řeky Temže v Londýně.

“Poznejte Londýn díky fotoprůvodci jižním břehem řeky Temže v Londýně. Tato část města v sobě snoubí historii i moderní architekturu, klidná zákoutí i pulzující ulice a je zdrojem obrovského množství fotografické inspirace. Přijměte pozvání skvělého Shauna Hinese, který žije a fotografuje v Londýně již 25 let.”

Zvýhodněná cena průvodce ve výši 3,99 € platí pouze do neděle 7.6., takže neváhejte. Aplikaci Fripito stahujte zdarma v App Storu.

Zdroj: fripito

V App Storu nyní u her převládají ručně vybírané kolekce

Žebříčkům her v App Storu dosud dominovaly kolekce nadepsané “New” (Nové) a “What’s Hot” (Populární). Tyto algoritmem vybírané sekce však byly v posledních týdnech nahrazeny kolekcemi nazvanými “Best New Games” (Nejlepší nové hry) , “Best New Game Updates” (Nejlepší nové herní aktualizace) a “Best New Apps” (Nejlepší nové aplikace).

curated_categories

Editoři z řad Applu nyní tyto podkategorie sestavují sami a výsledkem je to, že se propagace často dočkají i hry menších herních studií a nezávislých vývojářů. Nové kolekce jsou aktualizovány každý týden. Nadále pak fungují i speciální kolekce sestavované při různých zvláštních příležitostech.

Zdroj: 9to5Mac

Google Views a Google Street View budou sjednoceny (3. 6.)

V současnosti má Google dvě platformy, na kterých jsou dostupné sférické fotografie míst. Google Street View, vytvářené samotným Googlem a autorizovanými třetími stranami a Google Views, které vytváří především samotní uživatelé.

street_view

V srpnu letošního roku má vyjít nová aplikace Google Street View, která nahradí současnou Photo Sphere Camera a výtvory uživatelů z “Views” budou integrovány přímo do Google map. Ne všechny fotosféry budou při přenosu schváleny, žádné ovšem nebudou smazány. Schválené se jen přesunou do Google map, neschválené pak na Google+, na profily daných uživatelů. Ve stejnou dobu Google umožní nahrávat fotosféry také přímo na webu map a zprovozní vylepšenou verzi “constellations”, tedy algoritmu, který fotosféry propojuje.

I přes sjednocení “Street View” a “Veiws” zůstane zachován rozdíl mezi “amatérskými” a “profesionálními” tvůrci fotosfér. Program “Street View | Trusted”, určený druhé skupině, bude vyžadovat stejně vysokou kvalitu fotografií, jako stávající “Google Maps Business View”. Zároveň by však měl být přístupnější v ostatních ohledech.

Aplikace Google Street View bude umožňovat vytvářet fotosféry nejen fotoaparáty zabudovanými v příslušných telefonech/tabletech, ale také specializovanými zařízeními. Ze začátku to budou NCTech iris360 a Giroptic 360cam.

Zdroj: AppleInsider

Soundhound představil vlastního hlasového asistenta, Hound (3. 6.)

Tvůrci Soundhound, služby pro rozpoznání hrající hudby, zužitkovali své znalosti technologií pro rozpoznání hlasu a představili vlastního hlasového asistenta, který je nazván Hound.

Co se samotné filozofie a funkcí týče, neliší se příliš od Siri, Google Voice nebo Cortany. Umí vytočit číslo, vytvořit a odeslat zprávu, vyhledávat různé typy informací, pochopit navazující otázky a podobně. Měl by ale být inteligentnější než konkurence. Odpovědět umí i na otázku typu “Kdy bude v Tokiu východ slunce dva dny před Vánocemi v roce 2021?” a “Jaká je populace a hlavní město Japonska a Číny a jaké jsou jejich rozlohy v čtverečních mílích a čtverečních kilometrech a také mi řekni, kolik lidí žije v Indii a jaké jsou kódy oblasti pro Německo, Francii a Itálii.”

Hound je na takto komplikované otázky schopný nejen bezchybně odpovědět, ale svoje odpovědi začne prezentovat prakticky okamžitě po dokončení otázky. Zatímco např. Siri musí vyslechnout kompletní žádost, analyzovat ji, odeslat na server, vygenerovat reakci a tu odeslat zpět do daného zařízení, Hound poslouchá, interpretuje a vytváří reakce zároveň, tedy téměř v reálném čase.

Hound je momentálně dostupný pouze pro Android v betaverzi na pozvánku. Beta pro iOS by ale měla přijít již brzy. Vývojáři mohou nového hlasového asistenta Soundhoundu do svých aplikací integrovat prostřednictvím API Houndify.

Zdroj: TheNextWeb

PowerApp od Doist spojuje Todoist, Google kalendář, Evernote a GitHub (4. 6.)

Ačkoliv patří Todoist k nejpopulárnějším aplikacím sloužícím k organizaci úkolů a připomínek, není zdaleka jedinou. Pokud jich pak někdo využívá víc k různým typům připomínek, je celkem jednoduché ztratit přehled. Tento problém se snaží eliminovat nová platforma firmy Doist nazvaná PowerApp.

power_app

Po přihlášení může uživatel propojit Todoist s potenciálně jakoukoliv službou podobného typu, přičemž třemi hlavními jmény jsou v současnosti Google kalendář, Evernote a GitHub. To znamená, že připomínka vytvořená v Evernote se zobrazí v Todoistu s informací, odkud se tam vzala. Totéž platí i pro Google kalendář. Události vytvořené v něm se automaticky synchronizují do Todoistu a naopak – smazání události v Google kalendáři pak znamená její splnění v Todoistu. Neméně efektivní je i integrace GitHubu.

Zdroj: MacStories

Nové aplikace

Do App Storu dorazil nový Hitman: Sniper

Na virtuální pult obchodu s aplikacemi pro iPhone a iPad dorazil nový titul s geneticky vyšlechtěným zabijákem 47 v hlavní roli. Pro tentokrát vás nečeká klasická arkáda, ve které se budete pohybovat rozlehlým herním světem za účelem tichého zabití vytipované oběti. Hitman: Sniper je, jak již název napovídá, střeleckou hrou, ve které si zahrajete na ostřelovače, který má za úkol dané cíle eliminovat na dálku.

Hitman_sniper

Na hráče čeká celkem 150 misí situovaných do oblasti Černé Hory, které jsou výzvou pro jeho kreativitu, schopnosti, vychytralost i schopnost přizpůsobit se přírodním podmínkám. Napříč hrou budete moci různými způsoby vylepšovat svou pušku a ladit ji k dokonalosti, splňovat dané výzvy a objevovat skryté oblasti.

Hra Hitman: Sniper je ve své univerzální verzi ke stažení za cenu 4,99 €. Za zmínku pak stojí, že v rámci oslavy vydání této novinky je na pouhý jeden dolar zlevněn studiem Square Enix dříve vydaný Hitman GO.

Milovníci myšlenkových map mohou zajásat, vyšel MindNode 2 pro Mac a MindNode 4.0 pro iOS

Populární desktopová aplikace pro práci s myšlenkovými mapami se dočkala verze 2.0, která v Mac App Storu vyšla jako zcela nová aplikace. Podle slov vývojáře totiž byla kompletně přepsána a dočkala se mnoha vylepšení.

mindnode-2.0

V MindNode 2 může uživatel při práci s myšlenkovými mapami nově používat například poznámky, uživatelsky přizpůsobitelné nálepky, nové spojovací štítky, textový přehled, nové styly, nový nástroj Inspektor, živý náhled ve formátu Markdown a podobně. Novinkou je pak také webová služba MyMindNode. MindNode 2 nahrazuje původní MindNode Pro, který v obchodě zatím rovněž zůstal.

Vedle nové aplikace pro Mac pak s odpovídajícími změnami přišla také mobilní verze MindNode pro iOS. Ta se dočkala bezplatné aktualizace na verzi 4.0 a je již k dispozici ke stažení. Vedle vylepšení analogických k již probrané desktopové verzi pak MindNode 4.0 přichází i s aplikací pro Apple Watch.

MindNode 2 pro Mac nyní můžete stahovat za zaváděcí cenu 19,99 €. Cena ovšem brzy o třetinu vyroste. MindNode v univerzální verzi pro iPhone a iPad je k pořízení za 9,99 €.


Důležité aktualizace

iOS klávesnice SwiftKey rozšířila svou nabídku emotikon

Nejnovější verze alternativní klávesnice pro iOS SwiftKey 1.3.3. obsahuje podporu pro nové emotikony z iOS 8.3. Ty obsahují všechny smajlíky v několika barvách kůže, nové vlajky, obrázky rodin a vulkánský pozdrav. Ikonka pro přepínání klávesnic může mít nyní podobu smajlíku, nebo glóbu.

swiftkeyiosemoji

I pro ty bez zájmu o nepsanou komunikaci však může být tato aktualizace užitečná. Měla by totiž zlepšit stabilitu klávesnice, tedy co nejvíce snížit pády klávesnice a její přepínání zpět na systémovou klávesnici iOS 8.

Periscope nově umí česky a umožňuje vybírat streamy na mapě

Periscope, aplikace Twitteru pro streamování videa, se dočkala větší aktualizace na verzi 1.1 a přináší hned několik velice zajímavých novinek. V aplikaci nově najdete mapu světa, díky které máte možnost vyhledávat si živá vysílání na základě polohy. Vylepšení se dočkala také možnost “odpovědí” na video, které jsou nyní dostupné okamžitě po vysílání. Nemusíte na ně tedy již nadále čekat po dobu, kdy je nahráván záznam videa.

Za zmínku pak jistě stojí, že se Periscope dočkal lokalizace do 29 nových jazyků, mezi nimiž nechybí ani čeština. Moderní sociální síť si tak již užijeme i ve své mateřštině.

Camera+ přichází s tlačítkem pro selfie a užitečnou aplikací pro Apple Watch

Prapodivná móda selfie tu s námi asi ještě nějakou chvíli pobude a reagovat na ni přirozeně musí i vývojáři iOS aplikací z kategorie fotografování. Tvůrci velice populárního nástroje Camera+ tedy přichází s novinkou, kterou milovníci selfie jistě ocení. Součástí aktivního widgetu aplikace je nově volba “pořídit selfie”, která okamžitě aktivuje přední kameru iPhonu.

Camera+Apple_watch

Druhou velkou novinkou z dílen tvůrců aplikace je pak podpora hodinek Apple Watch. Camera+ nově může fotit i na dálku. Spoušť i s časovačem totiž uživatel nově najde na svých hodinkách. Na displeji Apple Watch vedle toho může využít také živý náhled toho, co iPhone právě zabírá.

Aplikace Google Drive přichází s Material Designem

Google i nadále pokračuje v prosazování svého Material Designu a změny se po stránce vzhledu dočkala také aplikace Google Drive, která slouží pro přístup ke cloudovému úložišti Googlu. Vedle redesignu aplikace pro iPhone i iPad přibyla také možnost využít jednoduché gesto švihnutí pro návrat zpět. Zrychlena pak byla synchronizace, zobrazování obrázků a rovněž posouvání napříč obsahem.

Twitter pro iPad aktualizací dorovnává v komunikaci verzi pro iPhone

V Twitteru si konečně vzpomněli, že ve svém portfoliu mají také aplikaci pro iPad a oficiální klient této sociální sítě se tak dočkal aktualizace. Ta alespoň částečně dorovnává schopnosti aplikace na úroveň její kolegyně pro iPhone, a to hlavně v oblasti psaní zpráv (Direct Messages). Uživatelé mají na iPadu nově možnost komunikovat ve skupině, prohlížet starší historii konverzace a soukromě sdílet odkazy skrze rychlou volbu.

Dále ze světa aplikací:

Slevy

Aktuální slevy vždy naleznete v pravém bočním panelu a na našem speciálním Twitter kanálu @JablickarSlevy.

Autoři: Michal Marek, Tomáš Chlebek