Zavřít reklamu
iWant

Týden aplikací #25 2015

iWant

Fripito vás již provede i po Dubaji, vyšla beta Dota 2, Instacast končí, správce hesel LastPass byl napaden, Final Fantasy VII přijde na iOS již v létě a těšit se můžeme i na Laru Croft GO. Do App Storu dorazil nový Fallout Shelter či aplikace BitTorrent Shoot a aktualizací se dočkaly Drafts, Spotify či třeba kontroverzní Yo.

Novinky ze světa aplikací

Fripito přichází s průvodcem po Dubaji, do neděle je jen za 2 €

Dubaj je místo, kde poznáte nejen tradiční muslimskou kulturu, malebnou architekturu, zvyky nebo různorodé trhy, ale hlavně místo, které vás ohromí svojí multikulturností a moderností. Díky podpoře arabských vizionářů vznikají v Dubaji neuvěřitelné stavby budoucnosti. Město oplývá moderními mrakodrapy ze skla a kovů, jejich interiéry se blyští zlatem a veškeré atrakce hýří světovými nej. Burdž Chalífa – nej mrakodrap, Dubai Mall – nej nákupní centrum, Dubai Aquarium – nej akvárium, marína s nej jachtami a samozřejmě nesmíme zapomenout na Palm Island – uměle vybudovaný ostrov, který je vidět i z vesmíru. K tomu si přidejte krásné pláže v Jumeirah a tyrkysové moře i blankytné nebe.

dubaj_fripito

Renata Burianová, autorka průvodce, přidává osobní tipy na ubytování, restaurace, kavárny i místní trhy nebo obchodní centra. Průvodce obsahuje 50 exkluzivních fotografií s GPS polohou i tipy pro fotografy a offline mapy. Neváhejte tedy a stáhněte si průvodce Dubají za zaváděcí cenu 1,99 €. Fripito naleznete v App Storu zdarma.

Zdroj: fripito

Již nyní si můžete zahrát Dota 2 Reborn

Herní studio Valve Software oznámilo vydání betaverze nové hry Dota 2 Reborn. Tato multiplayerová online bitevní aréna pro Windows, Mac i Linux přichází s novým herním enginem i rozhraním. Jedná se o samostatné pokračování původního DotA režimu Warcraftu 3: Regin of Chaos a Warcraftu III: The Frozen Throne.

reborn_beta

Online bitevní arény jako Dota 2 nebo League of Legends vytvořily v uplynulých letech miliardový trh a to přes to, že je lze hrát zdarma. Uvnitř těchto her totiž lze za skutečné peníze nakupovat různé postavy, doplňky, zbraně či oblečení. Dota 2 chce v tomto světě ještě lépe konkurovat právě prostřednictvím nového herního enginu, mnohem intuitivnějšího herního rozhraní či nového módu Custom Games. Vývojáři navíc vylepšili sociální aspekt hry a je tedy nyní jednoduší hledat a kontaktovat přátele.

Zdroj: dota2

Podcastová aplikace Instacast končí, stejně jako její výrobce Vemedio (14. 6.)

Přestože patří Instacast k těm populárnějším iOS a OS X aplikacím k přehrávání podcastů, bylo nyní ohlášeno její zrušení, stejně jako všech ostatních produktů firmy Vemedio. Prostřednictvím emailů rozeslaných platícím uživatelům tak učinil Martin Hering, její zakladatel a hlavní programátor. Důvodem ukončení činnosti firmy je nedostatek finančních zdrojů. Všem uživatelům budou vráceny peníze za předplatné a Vemedio se vynasnaží udržet servery dostupné, jak dlouho to bude možné.

Zdroj: 9to5Mac

Uživatelé LastPass by si měli změnit heslo (15. 6.)

LastPass nedávno ve své síti zaznamenal podezřelou aktivitu. Ta byla sice okamžitě zablokována a nic nenasvědčuje úniku dat či úspěšnému útoku na účty uživatelů, přesto je jim doporučeno, aby změnili své hlavní LastPass heslo. S úspěchem se totiž setkal útok na informace o emailových adresách, připomínkách hesel a několika dalších.

Ve spojitosti s tím se LastPass snaží posílit úroveň zabezpečení doporučením ověřit účet emailem při přihlášení do aplikace na novém zařízení nebo z atypické IP adresy, nepoužívat jako hlavní heslo LastPass takové, které už daný uživatel použil někde jinde a povolit multifaktoriální autentifikaci.

Zdroj: iMore

Final Fantasy VII přijde na iOS již před koncem léta (16. 6.)

Na herní konferenci E3 vývojáři ze studia Square Enix oznámili, že 7. díl kultovní herní série Final Fantasy přinese na iOS již „před koncem letošního léta“. Příliš dalších informací na povrch nevyplulo, ale vypadá to, že by se mělo jednat o port původní hry pro PlayStation 1 a ne nový remake, který byl tento týden oznámen společností Sony.

[youtube id=“IJaU6duJGs8″ width=“620″ height=“350″]

Na iOS již v minulosti přišlo prvních šest dílů slavné série, ale Final Fantasy VII bude první hrou z tohoto světa, která bude portem hry pro PlayStation. Ta na tuto horní konzoli přišla roku 1997 a okamžitě se stala jedním z nejpopulárnějších titulů série.

V roce 2013 producent Square Enix Takashi Tokita prohlásil, že je vydání Final Fantasy VII vzdáleno roky, a to kvůli limitům iOS vztahujícím se k velikosti aplikací. Počítačový port hry totiž zabírá přes 3 GB prostoru. Apple však letos zvýšil limit pro velikost aplikace na 4 GB a v rámci WWDC představil mechanismy umožňující zmenšit objem aplikací, což vývojáře ze Square Enix pravděpodobně přesvědčilo, že hře již nestojí nic v cestě.

Zdroj: macrumors

Lara Croft se na iOS zařízeních objeví v další hře, přijde Lara Croft GO (16. 6.)

Vydavatel Square Enix ohlásil další iOS přírůstek do frančízy Tomb Raider, hru Lara Croft GO. Slibuje nový herní zážitek ze světa dobrodružné archeoložky, ne nepodobný kritiky oceňovanému Hitmanu GO. Hráč bude hrdinku provádět tahovou logickou hrou, jejíž ukázky slibují nejen zajímavé hádanky, ale také poutavé grafické zpracování a atmosférický soundtrack.

[youtube id=“CWbZ0mZsWIc“ width=“620″ height=“350″]

Lara Croft GO by se měla v App Storu objevit ke konci letošního roku.

Zdroj: iMore

Nové aplikace

Fallout přichází poprvé na iOS ve formě hry Fallout Shelter

Nová iOS hra Fallout Shelter se odehrává v podstatě v témže světě, jako jeho sourozenci z velkých herních konzolí a PC. Nesnaží se tedy prezentovat zmenšenou verzi komplexního postapokalyptického herního zážitku. To ovšem neznamená, že by hra nebyla unikátním počinem.

fallout-shelter-ios

Úkolem hráče Fallout Shelter je vybudovat co nejlepší Vault (podzemní pevnost). Toho dosáhne poznáváním schopností a návyků jeho obyvatel a přizpůsobováním vlastností rozsáhlé pevnosti jejich potřebám. Do pustiny okolního světa se hráč přímo nepodívá, ale může tam poslat postavy pro získání lepších prostředků. Život ve Vaultu je samozřejmě určen nejen architekturou, ale také vztahy a schopnostmi zdejších obyvatel, které jsou také pod přímým vlivem Dozorce.

Hra okamžitě po vydání sklidila ohromný úspěch a opanovala horní místa všech představitelných žebříčků. Pokud si tedy  Fallout Shelter chcete zahrát i vy, v App Storu ji naleznete dostupnou zdarma s platbami v rámci aplikace pohybujícími se mezi jedním až dvaceti eury.

BitTorrent Shoot přináší nový způsob přenosu obrázků a videí mezi mobilními zařízeními

Společnost BitTorrent představila novou aplikaci s názvem Shoot, která slouží k pohodlnému a bezpečnému přenosu fotografií i videí mezi mobilními zařízeními. Aplikace funguje na iOS, Androidu i Windows Phone a k přenosu používá technologické řešení BitTorrentu, které se pyšní především svou bezpečností a absencí limitů na velikost souborů.

[youtube id=“GOaOycHcNO0″ width=“620″ height=“350″]

Využití aplikace je pak velice jednoduché. Stačí v prostředí aplikace vybrat příslušné obrázky určené k odeslání a jediným stiskem vygenerovat QR kód. Váš protějšek pak v aplikaci zvolí možnost příjmu, sejme QR kód a poté již postačí jen počkat na dokončení přenosu.

BitTorrent Shoot pro iOS stahujte za 1,99 €.


Důležité aktualizace

Spotify způsobilo pozdvižení změnou barvy ikony iOS aplikace

Verze 3.3.0 aplikace pro přístup k službám Spotify slibuje jak svým označením, tak popisem, změny natolik malé, že vývojářům nestál za to jejich výčet. Mnoho uživatelů si ovšem po instalaci aktualizace všimlo něčeho v mnoha případech nepříjemného, frustrujícího a matoucího.

spotify_green

Nová ikona Spotify má stejné logo a proporce jeho jednotlivých částí, ale ztratila svůj původní odstín zelené, která byla nahrazena odlišnou zelenou. Ačkoliv někteří změnu vítají, převažují negativní názory a zmatení. Zvyk je zkrátka železná košile.

Textový editor Drafts pro iOS byl obohacen o několik užitečných vlastností

Drafts je aplikací pro rychlé a efektivní vytváření jakéhokoli textu. Ten lze buď odeslat do dalších aplikací, nebo spravovat přímo v Drafts. Základními prostředky k tomu druhému jsou záložky určené typem poznámek a filtry pro vyhledávání. Nejnovější verze Drafts umožňuje vytvářet nové a upravovat již existující záložky s mnoha vlastnostmi a ukládat filtry. S poznámkami lze nově pracovat také hromadně.

drafts-4-for-ios-img

Upraveno bylo také iOS 8 Rozšíření zpřístupňující Drafts z jiných aplikací. V něm je nyní možné připojovat informace k poznámkám ze záložky “Inbox” a také vytvářet nové poznámky.

Opravy by měly předejít občasnému padání aplikace při ukládání, mizení tlačítka “Discard” při aktualizaci upravované poznámky atd.

“Komunikační” aplikace Yo se naučila posílat obrázky

Pointou aplikace Yo je oslovovat svoje přátele co nejjednodušším a nejsnadněji vnímatelným způsobem. Její hlavní obrazovkou je barevný seznam kontaktů – kliknutím na jeden z nich mu bude odeslána push notifikace obsahující pouze slovo “Yo” a zvuk jeho vyslovení. Co toto Yo znamená pak vždy záleží na situaci a pro každého je individuální.

Yo

Druhá velká verze Yo se naučila stejně jednoduše posílat lokaci a obrázky, a to jak jednotlivcům, tak skupinám. Švihem prstu doleva nebo doprava uživatel zvolí, co poslat, rolováním nahoru a dolů pak komu. Oslovovat prostřednictvím Yo také nově lze i ty, kteří nejsou v seznamu kontaktů daného uživatele a dokonce i ty, kteří nemají aplikaci nainstalovanou.


Dále ze světa aplikací:

Slevy

Aktuální slevy vždy naleznete v pravém bočním panelu a na našem speciálním Twitter kanálu @JablickarSlevy.

Autoři: Michal Marek, Tomáš Chlebek