iWant

Týdeník Dotyk získal cenu pro nejlepší tabletovou publikaci v Evropě

iWant

Největší mezinárodní mediální organizace Světová asociace novin a vydavatelů zpráv (WAN-IFRA) včera vyhlašovala vítěze Evropských cen digitálních médií (European Digital Media Awards 2014) a v kategorii Nejlepší v tabletovém publikování zvítězil týdeník Dotyk českého vydavatelství Tablet Media.

hanakova-klima-dotyk
Šéfredaktora Dotyku Eva Hanáková a šéf Tablet Media Michal Klíma

Soutěže se zúčastnilo 107 projektů přihlášených 48 vydavatelskými domy z 21 evropských zemí, což je nejvíce v historii soutěže. Mezi vítězi dalších kategorií jsou tak významná média jako BBC nebo Guardian. Nejlepší projekty vybírala mezinárodní porota složená z 11 odborníků z vydavatelství, konzultačních firem, vysokých škol a dalších institucí z Evropy i Spojených států.

„Brilance a působivost těchto vítězných projektů je inspirativní pro celé mediální odvětví,“ ocenil vítězné projekty Vincent Peyrègne, generální ředitel WAN-IFRA, jenž narážel i právě na první čistě tabletový týdeník v České republice, který uspěl i přes velkou konkurenci.

„Stát se nejlepším tabletovým časopisem Evropy je pro nás velkým úspěchem i závazkem,“ řekla k ocenění šéfredaktorka Dotyku Eva Hanáková. „Když jsme začali vydávat Dotyk, vsadili jsme na kvalitní obsah v kombinaci s moderní technologií. Jak je vidět, tak se to vyplácí. Za vítězstvím je obrovská práce celého týmu. Jsme velmi pyšní na to, že jsme cenu získali, vždyť na trhu nejsme ještě ani celý rok.“

„Ocenění potvrzuje, že i v médiích rozhoduje profesionalita. K úspěchu není potřeba velkých investic, ale zejména zkušených lidí, dobrých novinářů a odborníků. Evropská cena je nečekaný úspěch, nevzpomínám si, že by jakékoliv české médium kdy zvítězilo v tak silné mezinárodní konkurenci. Je to pro nás povzbuzení do dalšího rozvoje Tablet Media,“ komentoval udělení ceny Michal Klíma.

V kategorii, v níž Dotyk zvítězil, porota posuzovala 12 projektů. Loni získal první místo ve stejné kategorii renomovaný švédský deník Dagens Nyheter.

Soutěž Evropské ceny digitálních médií je nejprestižnějším kláním v oboru. Slouží k tomu, aby si vydavatelé mohli porovnat své tituly v digitální oblasti. Inovativní vydavatelství z celé Evropy přihlašují do soutěže své nejlepší digitální projekty, aby zjistila, jak obstojí v ostré mezinárodní konkurenci.

Zdroj: Tisková zpráva