iWant

Unicode 7.0 přinese 250 nových Emoji, zařízení Apple neminou

iWant

Unicode Consortium, sdružení, které se stará o kódování Unicode, vydalo novou verzi 7.0, která se brzy stane standardem ve většině operačních systémů. Unicode reguluje kódování a zobrazení znaků napříč zařízeními bez ohledu na jazyk. Poslední verze přinese celkem 2 834 nových znaků, mezi kterými budou například znaky pro některé měny, nové symboly a speciální znaky pro některé jazyky.

Emoji iPad

Kromě toho přibude také 250 emotikonů Emoji. Tato sada symbolů původem z Japonska v moderním instant messagingu víceméně nahradila klasické znakové emotikony a jsou podporovány napříč operačními systémy i webovými službami. V dosavadní verzi 6.0 existovalo 722 různých emotikonů, verze 7.0 tak bude čítat necelou tisícovku.

Mezi novými znaky nalezneme například chilli papričku, systémové ovládací prvky, Vulkánský pozdrav známý fanouškům Star Treku nebo také dlouho žádanou ruku se zdviženým prostředníčkem. Seznam všech nových emotikonů najdete na této stránce, jejich vizuální podoba však zatím chybí. Apple patrně zahrne novou verzi Unicode do aktualizací operačních systémů iOS a OS X, které vyjdou na podzim tohoto roku.

Apple také dříve přislíbil, že za spolupráce s Unicode Consortium přinese rasově rozdílné emotikony, současný Unicode totiž zahrnuje převážně bělošské postavy, podle seznamu nových emotikonů však žádné Emoji spadající do tváří neobsahuje. Budeme si tak na ně muset počkat patrně až do verze 8.0.

Zdroj: MacStories