iWant

Unikátní výrobní proces nových Apple Macbook

iWant

Již před včerejším eventem kolovaly Internetem informace o tom, že Apple představí nový výrobní proces nové řady notebooků. Celá tato spekulace vyšla z anglického slova „brick“ (česky kostka). Dnes byla tato výrobní technologie odhalena a Apple dal na svém eventu nahlédnout pod pokličku. Pokud máte dostatečně rychlé připojení, tak doporučuji video ve vysoké kvalitě z výroby těchto nových notebooků . Tato technologie nám definitivně přináší vyšší kvalitu, vyšší odolnost a daleko jemnější design.

Exkluzivní nahlédnutí na výrobní proces nové řady Apple notebooků

Celý záznam včerejší prezentace

Pokud Vám stačí podívat se na obrázky z výroby či se chcete dozvědět detaily, pokračujte ve čtení článku. 

Fotky v článku jsou ze serveru AppleInsider

V tiskové zprávě Steve Jobs k novému výrobnímu procesu řekl: “Vynalezli jsme nový způsob, jak postavit notebook z jedné kostky hliníku”. Jonathan Ive (senior vice president Industrial Designu) pokračoval: “Notebooky jsou tradičně vyráběny z mnoho částí. S novými Macbooky jsme všechny tyto části nahradili jedním tělem. Tělo Macbooku je tak tedy vyrobeno z jediné kostky hliníku, díky čemuž jsou tenčí a odolnější s mnohem pevnějšími okraji než jsme kdy vůbec snili.” 

Předchozí modely Macbook Pro používali tenčí ohýbané šasí, které mělo vnitří kostru, aby všechny časti držely pohromadě. Vrchní část byla jako takové víko přišroubována ke kostře, ale bylo nutné použít plastové díly, aby vše sedlo tak jak má. 

Nové šasí Macbooku i Macbooku Pro se skládá z kostky hliníku, která je pomocí CNC stroje vyřezávána. Tento proces nám zaručí vysoce precizní opracování komponet. 

Celý proces tedy začíná se surovým kusem hliníku, který byl vybrán pro svoje dobré vlastnosti – pevný, lehký a zároveň flexibilní. 

 

Nový Macbook získává základní kostru šasí…

…ale musí být samozřejmě ještě dál opracováván

A toto je ten výsledek, který všichni požadujeme! :)