UNO – karetní hra podobná Prší

Jan Zdarsa 15. Leden, 2009 0

Pokud neznáte karetní hru UNO, tak vězte, že nejde o nic složitého. Velice se podobá známé karetní hře Prší. Ve hře nejde o nic jiné, než skládání karet, které jsou stejné barvy či stejného čísla na sebe. Používá se k nim speciální karetní sada, nelze ji hrát s klasickými kartami. Vyhrává ten, kdo se zbaví poslední karty.

uno karetni hra iphone aplikace 1 250x166   UNO   karetní hra podobná Prší uno karetni hra iphone aplikace 21 250x166   UNO   karetní hra podobná Prší

Od prší se odlišuje především novými kartami. Ačkoli se zde nachází karta „Lízni si dvě“ či karta na změnu barvy, tak se zde nachází také karta pro líznutí 4 karet či například karta pro otočení směru. Další zvláštností je to, že pokud máte v ruce jedinou kartu, tak předtím byste měli zakřičet „Uno“ (do iPhonu se ale nic nekřičí, jen se mačká tlačítko). Pokud na to zapomenete a spoluhráč si všimne, tak si budete muset líznout dvě karty.

UNO na iPhone velice dobře používá dotykovou obrazovku a hra se tak příjemně hraje. Hra je perfektně vyvedena i po grafické stránce. Uno je možné upravit až 9 rozdílnými pravidly a navíc je možné hrát Uno po Internetu – přes Wi-Fi, případně se dá hrát multiplayer i lokálně či si můžete pouze předávat iPhone pro odehrání Vašeho kola. Pro milovníky této karetní hry určitě nutnost, cena $4.99 (byla zlevněna z $7.99) se zdá být nastavena adekvátně – zvlášť když vezmu v potaz to, že Uno karty v obchodě jsou relativně drahé.

[xrr rating=3.5/5 label="Hodnocení Jablíčkáře"]

itunes   UNO   karetní hra podobná Prší

Comments are closed.