iWant

V CNN měli používat tablety Surface od Microsoftu. Redaktoři si s nimi podpírali iPady

iWant

surface-cnn_1

Když Microsoft oznamoval významnou spolupráci s volebním studiem CNN, asi netušil, jakým fiaskem živé vysílání, v němž se měly mimo jiné objevit tablety Surface, skončí. Redaktoři americké televizní stanice si nakonec našli pro tablety trochu jiné využití, než se očekávalo – dělaly opěrku pro iPady.

Microsoft měl pro CNN poskytnout i další služby, ale právě tablety Surface měly dělat společnosti z Redmondu největší reklamu. Když se však politické studio, živě komentující průběh amerických kongresových voleb, rozběhlo, na stolech sice ležely Surface, jenže za nimi redaktoři schovávali své iPady.

Ve finále tak spíše než k propagaci došlo k dalšímu velkému krachu marketingové kampaně Microsoftu, kdy jeho tablety posloužily jen jako stojánek pro konkurenční iPady. Již dříve se Microsoftu například nevyvedla kampaň v NFL, kde komentátoři Surface označovali jako tablet „iPadového“ typu, aniž by ho přesně pojmenovali.

surface-cnn_2

Zdroj: Cult Of Mac, @adamUCF, @stevenjohns
 • Bohuslav Skořepa

  Tak to asi CNN zaplatí slušnou pokutu – obzvlášť po článcích jako je tento!

 • michal

  to je docela trapas. Jestli měli moderátoři nařízeno ten surface používat, tak nejen že dělají vola z MS, ale i ze samotné CNN..

  • Macropus

   Je to běžná reklama, stejně to dělá Apple. Trapas to ale je, že si neohlídali, aby to používali a penízky od Microsoftu možná nebudou.

 • Alah

  predsa nebudu použivať koko..nu :)

 • jirka

  nevim co cekali, kdyz kazdy ma veskere podklady ve svem zarizeni. Ja bych taky pouzil svuj surface : )

 • Petr Pitrisek

  no to bude radosti v chaloupce (CNN):-)

 • dfx

  Microsoft dodal CNN najdrahsi stojan pre iPad :D

  Surface Pro 999 USD, iPad 499 USD :-)