iWant

V macOS Sierra 10.12.4 se objeví vestavěný noční režim Night Shift

iWant

Osobně se na Macu již několik let neobejdu bez velmi šikovné aplikace f.lux, která zbarví displej počítače do teplých barev, a tak je na něj mnohem snazší (méně náročnější na oči) koukat i v horším světle. Apple se nyní rozhodl, že takovou funkci vestaví přímo do macOS Sierra.

Night Shift, jak se noční režim Applu jmenuje, nebude ničím novým. Před rokem kalifornská firma ukázala noční režim po vzoru f.lux v iOS 9.3, což byl zase posun v uživatelském pohodlí. Noční režim navíc pomáhá i lidskému zdraví, protože eliminuje tzv. modré světlo.

Zatímco do iOS Apple f.lux nikdy nepustil, na Macu byla dlouho tato bezplatná aplikace neohroženým vládcem. Nyní ji ale přibude silný konkurent, protože Night Shift dorazí v rámci macOS Sierra 10.12.4 také na Mac. Apple to prozradil v první betě, kterou včera vydal.

 

Night Shift půjde na Macu spustit ze záložky Dnes v Oznamovacím centru, ale v Nastavení bude možné nařídit také automatickou aktivaci nočního režimu, a to jak dle přesného času nebo při západu slunce. Vybrat půjde i zbarvení displeje – zda chcete méně či více teplé barvy.

Obecně tak půjde o velmi podobné funkce, jako již dlouho nabízí aplikace f.lux, ale minimálně prozatím má varianta třetí strany velkou výhodu: f.lux je možný deaktivovat pro konkrétní aplikace a nebo ho přerušit třeba jen následující hodinu. Osobně tyto funkce hojně využívám při sledování filmů a seriálů, kdy nemusím nic manuálně regulovat.

Nicméně je možné, že Apple ještě bude Night Shift v rámci betaverzí macOS 10.12.4 vyvíjet, než vyjde pro širokou veřejnost.

Zdroj: MacRumors