iWant

Velká akvizice v oblasti příslušenství. ZAGG kupuje Mophie

iWant

ZAGG je firma nejznámější svojí řadou ochranných fólií Invisible Shield na elektroniku všeho druhu, v posledních letech se ale prosazuje také například jako výrobce klávesnic pro tablety a řadou dalšího příslušenství. Mophie se naproti tomu zaměřuje spíše na kryty s přídavnými bateriemi pro smartphony, kde vlastní několik významných patentů. Obecně se portfolio obou společností dobře doplňuje, a tak dává právě oznámené vzájemné propojení obou firem maximální smysl.

ZAGG kupuje Mophie za 100 milionů dolarů a tato částka by se po zhodnocení výdělků Mophie mezi dubnem 2016 a březnem 2017 mohla ještě zvýšit.

ZAGG_Logo

„Tato strategická kombinace dvou inovátorů průmyslu s doplňujícími se produkty, značkou a distribučními platformami nám umožní poskytnout našim zákazníkům a akcionářům zvýšenou hodnotu,“ okomentoval akvizici generální ředitel ZAGG, Randy Hales.

„Vidíme mnoho možností ke zvyšování růstu obratu a zisků ve využívání silných stránek obou společností k posílení produktového vývoje, zlepšení familiárnosti značky a rozšíření distribuce,“ dodal.

Co se týče chodu a existence Mophie jako samostatné firmy, mnoho se nezmění. Její produkty budou nadále prodávány pod její značkou, zůstane i vedení, které se bude pouze nově zodpovídat řediteli ZAGGu.

Zdroj: 9to5Mac