iWant

Videopohled na nový iPhone 7 s Huramobil.cz

iWant

Dlouho očekávané novinky iPhone 7 a iPhone 7 Plus jsou konečně tady! O telefonech unikaly po celou dobu výroby nejrůznější informace, a tak bylo jasné, že nepůjde o žádný velký přelom. Ale i tak vás nově potěší voděodolné tělo, pět barevných variant a chybějící 3,5mm jack ke sluchátkům. Pojďte se společně s internetovým obchodem Huramobil.cz podívat, co se na novém iPhone 7 změnilo, a co zůstalo stejné.

Videorecenzi najdete na začátku článku, níže si ještě pro jistotu vše shrneme v textu.

Starý nový design

Od Applu se očekává, že nová vlajková loď je vždy velkou senzací, která přináší nejen nové funkce, ale také přelomový design. To se ale bohužel u iPhonu 7 nestalo a vzhled je klasický a bez velkých změn. Pokud otočíte telefon na zadní stranu, všimnete si malé změny u pruhů na anténu. Ty nyní lemují horní a dolní část telefonu. Také vás určitě zaujme vystouplá čočka fotoaparátu, která je navíc u většího modelu iPhone 7 Plus větší a skrývá v sobě duální fotoaparát. Apple klade velký důraz na kvalitu zpracování, proto je telefon vyrobený z extra pevného hliníku. Nově si můžete vybrat z pěti barevných variant – matné černé, lesklé černé, stříbrné, zlaté a růžově zlaté.

iphone7

Další změna, kterou ale vnímáme spíše negativně, nastala u domácího tlačítka. To již není mechanické, ale senzorické. To znamená, že reaguje na hmatovou odezvu stisknutím. Samozřejmě se v něm ukrývá výkonný snímač otisků prstů Touch ID. Telefon tak zachová vaše data v bezpečí a vy se k nim dostanete rychle a pohodlně.

Velkým plusem je odolná konstrukce, kterou žádný mobil od Applu ještě neměl. Podle nás je to krok vpřed a velice nás potěšil. Telefony splňují certifikát IP67. Nový iPhone 7 je prachotěsný a odolný proti postříkání a vodě (při ponoření do 1 metru na 30 minut).

Poslední velkou změnou je velmi diskutovaná absence 3,5mm jack na sluchátka. Ta nově zapojíte pouze do Lightning konektoru, který bude sloužit jak k nabíjení, tak i k poslouchání hudby. Určitě vás ale potěší, že redukci na klasická sluchátka naleznete v balení. Pro milovníky hudby tady máme ještě jednu zprávu. Apple přidal telefonu stereo reproduktory, které nabízí 2krát silnější zvuk oproti iPhonu 6s.

Luxus na první pohled

Po rozsvícení telefonu vás zaujme dobře osvětlený displej se sytými a ostrými barvami. To proto, že Apple vybavil oba telefony nadupaným displejem. Menší iPhone 7 se pyšní 4,7″ HD Retina displejem a větší 5,5″ HD Retina displejem. Samozřejmostí je vylepšený a nejnovější 3D Touch. Můžete jednoduše pracovat s telefonem pomocí hmatů a doteků.

Dokonalé fotografie

Fotoaparát od sebe na první pohled odlišuje oba modely telefonů. Menší Apple iPhone 7 nabízí 12MPx fotoaparát, který poprvé dostal optickou stabilizaci obrazu, snímač se světelností f/1.8 a čtyřdiodový blesk. To znamená, že vaše fotografie budou více osvětlené a ostřejší. Pokud si ale potrpíte na kvalitní fotografie, pak je lepší investovat.

phil-schiller-iphone7-keynote-september2016

Větší bráška iPhone 7 Plus dostal do vínku jedinečný duální fotoaparát. Má tedy dva 12MPx fotoaparáty. Jeden klasický a druhý 12MPx fotoaparát s teleobjektivem. Ten funguje jako zoom a zajistí kvalitní fotky i z velké dálky. Nejlepší selfie fotky na sociální sítě zajistí 7MPx přední fotoaparát. Samozřejmostí je natáčení 4K videa.

Bezkonkurenční výkon

Apple mobily vždy patřily mezi nejvýkonnější na světe. Jinak tomu není ani u nových modelů. Ty jsou vybaveny úplně novým čtyřjádrovým procesorem Apple A10. Ten je rozdělený na dvě výkonná jádra a dvě extra úsporná. Výsledkem je extra rychlý telefon s úspornou baterií. Apple slibuje, že by měl iPhone 7 vydržet oproti předchůdci navíc až dvě hodiny.

Telefony jsou v ČR dostupné od 23. září 2016. Můžete si vybrat ze dvou modelů o třech různých kapacitách velikosti paměti – iPhone 7 (32GB, 128GB a 256GB) a iPhone 7 Plus (32GB, 128GB a 256GB).

Toto je komerční sdělení, Jablíčkář.cz není autorem textu a nezodpovídá za jeho obsah.