iWant

Vyšel untethered jailbreak Absinthe 2.0 [Návod]

iWant

Tento pátek vyšel dlouho očekávaný Absinthe 2.0, který umožňuje untethered jailbreak iOS zařízení s firmwarem 5.1.1. Pokud patříte k jailbreak komunitě, která jailbreak používá, jistě se vám bude hodit následující návod. 

Absinthe 2.0 je  dílem týmu Cronic-Dev, který se zasloužil už o několik jailbreakových řešení, například Greenpois0n. Na novém jailbreaku má největší podíl hacker Pod2g, který se těší reputace jako nástupce dnes již legendárního George Hotze, známého jako Geohot. Absinthe 2.0 lze využít pro všechna zařízení s iOS 5.1.1 (Absinthe je určen POUZE pro tuto verzi systému) s výjimkou Apple TV 3. generace. Revize iPadu 2 s 32 nm procesorem, označovaná jako iPad 2,4 (vyšla společně s novým iPadem), se jailbreaku dočká později.

[do action=“infobox-2″]​Jailbreak provádíte na vlastní riziko. Jablíčkář.cz nenese žádnou zodpovědnost za případnou nefunkčnost zařízení nebo ztrátu záruky.[/do]

Postup pro Absinthe 2.0, pokud jailbreak nemáte

  • Udělejte si v iTunes zálohu svého iZařízení. Tento úkon lze udělat například stisknutím pravého tlačítka myši na název zařízení v levém panelu a následný stiskem Zálohovat (Back Up).
  • Když je vaše záloha hotova, jděte ve svém iZařízení do Nastavení – Obecné – Obnovit a zvolte možnost “Smazat data a nastavení”. Tento proces výrazně urychlí následující práci.
  • Spusťte na svém počítači aplikaci Absinthe a ujistěte se, zda je vaše iZařízení připojeno pomocí USB
  • Klikněte na volbu “Jailbreak” a čekejte. Neodpojujte během té doby USB kabel.
  • Jakmile je jailbreak vašeho iZařízení dokončen, vraťte se do iTunes a obnovte ze zálohy svá data (“Restore from Back Up”). Tímto do svého přístroje vrátíte všechny své aplikace, fotografie, hudbu, nastavení a podobně.

Jak na untether 5.1.1 u zařízení s provedeným jailbreakem

V cydii vyhledejte a nainstalujte Rocky Racoon 5.1.1 Untether.

Odkazy ke stažení

Poznámka: Apple v reakci na jailbreak vydal revizi aktualizace 5.1.1, která odstraňuje zranitelnost v iOS, které Absinthe využívá. Po jejím nainstalování není možné Absinthe použít. Pokud si chcete jailbreak zachovat, neprovádějte tuto aktualizaci.

Zdroj: Greenpois0n.com
[do action=“tip“]Pokud potřebuje i odblokování telefonu na všechny operátory (unlock), využijte našeho návodu zde.[/do] [do action=“sponzor-poradny“/]