Zavřít reklamu

Popularita streamovacích platforem za poslední roky výrazně vzrostla. Není se proto čemu divit, že do tohoto segmentu zavítal i Apple a kromě tradiční služby Apple Music pro streamování hudby přišel s vlastní alternativou pro oblíbený Netflix v podobě  TV+. Cupertinská společnost v tomto směru ale vsadila na trošku odlišný přístup. Než aby se snažila přijít se stejným modelem, na který spoléhají i ostatní streamovací platformy, se Apple rozhodl pro kompletně vlastní produkci. Zatímco na Netflixu či HBO Max můžete najít řadu legendárních filmů a seriálů, v rámci  TV+ na vás čekají originální snímky, jaké jinde nenajdete.

Z tohoto důvodu je nabídka jablečné platformy podstatně omezenější. Z hlediska kvality je ale Apple na špici – za řadu svých pořadů totiž získal i nejcennější ocenění v podobě Oskarů, případně za zmínku také stojí jeden z nejlepších seriálů Ted Lasso. Na kvalitě tedy rozhodně nestrádá. S ohledem na počet předplatitelů je ale daleko za svou konkurencí. Šlo by proto říct, že se firma se svou službou stále hledá. A jak to tak vypadá, už dost možná víme, jakým směrem se chce Apple ubírat.

 TV+ jako prémiová sportovní platforma

Jak už jsme zmínili výše, v rámci jablečné platformy na vás čeká originální obsah. Přestože se Apple může radovat z jeho vysoké kvality, za níž společnost získala řadu prestižních ocenění, tak je to právě jeden z důvodů, proč někteří fanoušci raději předplácejí konkurenční služby – jsou pro ně zkrátka klíčové starší a dobře známé filmy a seriály, což jim Apple nedokáže nabídnout. Cupertinský gigant ale začal již dříve zabředávat do oblasti sportu, počínaje získáním práv pro vysílání sportovních přenosů americké národní baseballové soutěže. U toho však společnost ani zdaleka nekončí. Netrvalo totiž dlouho a do  TV+ zamířil i milovaný (evropský) fotbal v podobě nejvyšší kanadsko-americké lize MSL.

Oficiálně tak na vás v rámci  TV+ nečekají pouze originální filmy a seriály, ale také notná nálož sportu. Když se navíc podíváme na dostupné úniky a spekulace, pak to navíc vypadá tak, že se máme rozhodně na co těšit. Apple totiž momentálně uvažuje o znatelném rozšíření sportovní stránky své platformy. Ve hře je totiž zakoupení práv pro Ligu mistrů, Premier League, basketbalovou NBA a podobně. Podle toho to vypadá, že má Apple poměrně solidně našlápnuto.

Jak už jsme totiž zmínili výše, mnoho lidí raději upřednostňuje známé streamovací služby kvůli starším snímkům. A právě v tomto ohledu není Apple ve zrovna dobrém postavení. Z tohoto důvodu dává největší smysl se zaměřit na sport. Sport doslova hýbe celým světem. Cupertinská společnost má navíc vcelku solidně našlápnuto. Pokud se jí ještě k tomu podaří na  TV+ dostat nejpopulárnější světové soutěže či dokonce zmiňovanou Ligu mistrů, pak si vyslouží bezkonkurenční místo jakožto prémiová sportovní platforma, která ve svém oboru nebude mít úplně konkurenci. Takovýchto globálních služeb totiž příliš není. Kdyby to celé zastřešila společnost takovýchto rozměrů jako Apple, pak by fanoušci sportu po celém světě měli žně. Na dosah ruky by měli ověřenou a respektovanou službu, kde by na ně čekala ta nejzajímavější utkání. Právě v tomto směru může spočívat budoucnost  TV+ jako takové.

.