Zavřít reklamu

 TV+ nabízí originální komedie, dramata, thrillery, dokumenty a dětské pořady. Na rozdíl od většiny ostatních streamovacích služeb však už služba neobsahuje žádný další katalog mimo vlastní tvorbu. Ostatní tituly jsou zde k dispozici ke koupi nebo pronájmu. V tomto článku se společně podíváme na novinky ve službě ke dni 30. 7. 2021, kdy se jedná především o podrobnosti o připravované sci-fi sáze Foundation.

Příběh kolem Foundation 

Foundation je seriálová adaptace knižní sci-fi trilogie Isaaca Asimova. O tom, jak toto komplexní dílo pojal tvůrce zpracování David S. Goyer hovořil pro magazín The Hollywood Reporter. Musel se vypořádat zejména se třemi složitými aspekty, které samo dílo nabízí. První je, že příběh trvá 1 000 let a obsahuje mnoho časových skoků. Také proto padlo rozhodnutí udělat seriál a ne jen např. tři filmy. Druhým aspektem je, že knihy jsou svým způsobem antologické. V první knize je s hlavním hrdinou Salvorem Hardinem několik málo povídek, pak poskočíte o sto let dopředu a vše se zase točí kolem jiné postavy.

Třetí věcí je, že knihy jsou spíše o nápadech než jejich doslovném popisování. Velká část akce se tedy odehrává tzv. „mimo obrazovku“. To i z toho důvodu, že Impérium ovládá 10 000 světů a jeho příběhy jsou vyprávěny mezi kapitolami. A toto by pro televizní pořádně nefungovalo. Vymyslel tedy způsob, jak některým postavám prodloužit život tak, aby se s nimi diváci potkali v každé sezóně, v každém století. Tím bude děj nejen pokračujícím ale zároveň antologickým.

Apple také požádal Goyera, aby celé dílo shrnul do jedné věty. Odpověděl: „Je to šachová partie odehrávající se 1000 let mezi Hari Seldonem a Impériem, přičemž všechny postavy mezi nimi jsou pěšci, avšak i někteří z pěšců skončí v průběhu této ságy jako králové a královny.“ Goyer prozradil, že původní plán je natočit 8 sezon po deseti hodinových dílech. Premiéra je naplánována na 24. září 2021 a už teď je jasné, že to bude parádní podívaná. 

For All Mankind a 4. série 

Když sci-fi série Foundation na svou premiéru teprve čeká, předchozí sci-fi série For All Mankind už má za sebou dvě řady. Pojednává o tom, co by se mohlo stát, kdyby závod o dobytí vesmíru nevyhrály Spojené státy a Sovětský svaz. Aktuálně se natáčí třetí série, během které bylo potvrzeno, že po ní přijde i ta čtvrtá. Premiéra třetí sezony se však očekává až v polovině roku 2022, což značí, že ta čtvrtá nepřijde dříve, jak v roce 2023. Každá série popisuje desetileté období, ta čtvrtá by tedy měla končit v roce 2010. První dvě se točí kolem dobytí Měsíce, třetí míří už na Mars. Co nabídne čtvrtá je samozřejmě ve hvězdách, a to doslova.

The Morning Show a žaloba 

Produkční společnost stojící za sérií The Morning Show zažalovala pojišťovnu o 44 milionů dolarů za to, že pojistitel nezaplatil za zpoždění výroby kvůli pandemii COVID-19. Natáčení druhé sezóny The Morning Show bylo totiž pozastaveno v době, kdy do začátku jejího natáčení zbývalo jen 13 dnů. Celá rozjetá mašinérie tak musela být zastavena, díky čemuž vznikly společnostem značné ztráty. I když společnost Always Smiling Productions vybrala na pojistkách již přibližně 125 milionů dolarů na pokrytí výdajů hercům a za pronájem studia, v soudním sporu, o kterém informoval The Hollywood Reporter, žaluje společnost Chubb National Insurance Company o další náklady ve výši nejméně 44 milionů dolarů.

Žalovaná společnost se samozřejmě brání tím, že je ve smlouvě uvedeno proplatit plnění v případě smrti, zranění, nemoci, únosu nebo fyzického ohrožení. Nic z toho prý neodpovídá tomu, co ve skutečnosti zpoždění způsobilo. Žalující ale nemá příliš světlé vyhlídky. Jak totiž ukazuje COVID Coverage Litigation Tracker, tak od března 2020 proběhlo v USA téměř 2 000 soudních sporů proti pojistitelům ohledně pandemie. Z 371 případů, které se dostaly před federální soud, jich nakonec bylo 93 % zamítnuto. 

O Apple TV+ 

Apple TV+ nabízí originální televizní pořady a filmy z produkce Applu v kvalitě 4K HDR. Obsah můžete sledovat na všech svých zařízeních Apple TV, ale i iPhonech, iPadech a počítačích Mac. K nově koupenému zařízení máte službu na rok zdarma, jinak je její bezplatná zkušební doba 7 dní a poté vás měsíčně vyjde na 139 Kč. Podívejte se, co nabízí nového. Ke sledování Apple TV+ ale nepotřebujete nejnovější Apple TV 4K 2.generace. Aplikace TV je k dispozici také na jiných platformách, jako jsou Amazon Fire TV, Roku, Sony PlayStation, Xbox a dokonce i na webu tv.apple.com. K dispozici je i ve vybraných televizorech Sony, Vizio atd. 

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více