Zavřít reklamu

 TV+ nabízí originální komedie, dramata, thrillery, dokumenty a dětské pořady. Na rozdíl od většiny ostatních streamovacích služeb však už služba neobsahuje žádný další katalog mimo vlastní tvorbu. Ostatní tituly jsou zde k dispozici ke koupi nebo pronájmu. V tomto článku se společně podíváme na novinky ve službě ke dni 24. 9. 2021. Jedná se především o premiéru dlouho očekávané Sci-Fi Foundation a trailer na postapokalyptický snímek Finch. 

Premiéra Foundation 

Seriál Nadace sleduje skupinu vyhnanců z rozpadající se Galaktické říše, kteří se vydají na velkolepou cestu s cílem zachránit lidstvo a vybudovat novou civilizaci. Tato série, která má dnes, tedy v pátek 24. září, premiéru, vychází z oceňovaných románů Isaaca Asimova téměř 70 let od jejich vydání. Původní dílo totiž bylo psáno po 2. světové válce, jejíž události se tak nepřímo linou celým příběhem. Moderní adaptace ale musela určité prvky změnit, aby v dnešní době ideálně fungovala.

Na podporu novinky vydal Apple upoutávku s komentáři výkonného producenta Davida S. Goyera, který dílo srovnává se Star Wars nebo Dunou, ale i herci, jakými jsou Jared Harris, Leah Harvey, Lee Pace a Lou Llobella.

Tom Hanks a Finch 

Tom Hanks hraje Finche, muže, který se vydá na dojemnou a důležitou cestu s cílem nalézt v nebezpečném a zpustošeném světě nový domov pro svoji neobvyklou rodinu – svého milovaného psa a nově zkonstruovaného robota. Jedná se o druhý film s Tomem Hanksem v rámci produkce platformy, kdy první byl válečný Grayhound. Nově uveřejněný trailer je prvním pohledem na slibně vypadající postapocalyptický snímek, ve kterém nebude chybět vtip, akce ani drama. Doufejme ale, že to ve výsledku nebude jen mix filmů Chappie a Číslo 5 žije.

Ted Lasso a Emmy 

Seriál Ted Lasso vstoupil do udílení cen Emmy s 20 nominacemi, což je rekord pro debutující komediální seriál v rámci udílení těchto cen. A rozhodně neodešel z prázdnou, protože opanoval svou kategorii a v počtu vítězství ho předběhla jen série Koruna. Konkrétně získal ocenění v těchto hlavních kategoriích: 

  • Nejlepší komediální seriál 
  • Nejlepší herec v hlavní roli v komediálním seriálu: Jason Sudeikis 
  • Nejlepší herec ve vedlejší roli v komediálním seriálu: Brett Goldstein 
  • Nejlepší herečka ve vedlejší roli v komediálním seriálu: Hannah Waddingham 

Celkem obdržela produkce  TV+ na letošních Emmy 11 cen, což je o rovných 10 více v porovnání s loňským rokem, kdy se účastnila udílení poprvé. Ve skutečnosti je pak Ted Lasso prvním nejlepším komediálním seriálem vůbec, který kdy ocenění získal a byl distribuován výhradně skrze streamovací službu. V rámci platformy můžete aktuálně sledovat jeho druhou řadu, a že se jedná o skutečně kvalitní podívanou, svědčí nejen reakce diváků, ale i kritiků.

O  TV+ 

Apple TV+ nabízí originální televizní pořady a filmy z produkce Applu v kvalitě 4K HDR. Obsah můžete sledovat na všech svých zařízeních Apple TV, ale i iPhonech, iPadech a počítačích Mac. K nově koupenému zařízení máte službu na 3 měsíce zdarma, jinak je její bezplatná zkušební doba 7 dní a poté vás měsíčně vyjde na 139 Kč. Podívejte se, co nabízí nového. Ke sledování Apple TV+ ale nepotřebujete nejnovější Apple TV 4K 2.generace. Aplikace TV je k dispozici také na jiných platformách, jako jsou Amazon Fire TV, Roku, Sony PlayStation, Xbox a dokonce i na webu tv.apple.com. K dispozici je i ve vybraných televizorech Sony, Vizio atd. 

Adam Kos

Není málo času, který máme, ale mnoho času, který nevyužijeme.

Jako bývalý konstruktér mám k technologiím skutečně blízko. Kolem společnosti Apple se točím již od vydání prvního iPhonu, už přes 10 let pak plním různá média svými příspěvky, a to jak webová, tak ta tištěná. Kromě toho rád koukám na kvalitní kinematografii a sbírám vintage náramkové hodinky.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.