Zavřít reklamu

Spolu s příchodem operačního systému iOS 15 se majitelé iOS zařízení dočkali mimo jiné také řady změn v internetovém prohlížeči Safari. V něm nyní najdete nejen některé změny po stránce designu, ale také hrstku nových zajímavých funkcí. Přinášíme vám pětici tipů a triků, díky kterým si Safari v iOS 15 budete moci užít ještě více.

Změna polohy adresního řádku

Jednou z nejviditelnějších změn v Safari v iOS 15 je přesun adresního řádku do spodní části displeji. Ne každému ale toto umístění vyhovuje, a pokud i vám více konvenoval adresní řádek v horní části displeje, můžete to snadno změnit – na levé straně adresního řádku klepněte na Aa a poté stačí jen zvolit Zobrazit horní řádek panelů.

Přizpůsobení řádku panelů

Panely si můžete nově v Safari v iOS 15 nastavit tak, abyste mezi nimi mohli snadno a rychle přepínat přejížděním prstem po adresním řádku směrem doleva nebo doprava. Pro změnu uspořádání panelů spusťte na vašem iPhonu Nastavení -> Safari. Zajeďte k sekci panely a zde zaškrtněte možnost Řádek panelů.

Tónování stránek

Operační systém iOS nově v Safari umožňuje takzvané tónování stránek, v jehož rámci se pozadí horní lišty barevně automaticky sladí s barvou horní části dané webové stránky. Apple je z této funkce podle všeho nadšený, totéž se ale bohužel nedá říci o všech uživatelích. Pokud i vám tónování stránek vadí, můžete jej deaktivovat v Nastavení -> Safari, kde v sekci Panely deaktivujete položku Povolit tónování stránek.

Karty ve stylu macOS a obnovení přejetím

Safari v operačním systému iOS 15 umožňuje při horizontálním zobrazení možnost nastavení panelů ve stejném stylu, který můžete znát z prohlížeče Safari v operačním systému macOS. Mezi takto zobrazenými panely můžete snáze přepínat za pomoci přejíždění prstem. Další novinkou je gesto, s jehož pomocí obnovíte otevřenou webovou stránku – stačí panel se stránkou krátce potáhnout směrem dolů.

Soukromý přenos

Pokud vám záleží na vašem soukromí, můžete v Safari v iOS 15 aktivovat také funkci s názvem Soukromý přenos. Díky tomuto nástroji dojde ke skrytí vaší IP adresy, údaje o poloze a dalších citlivých informací. Pokud chcete aktivovat Soukromý přenos, spusťte na vašem iPhonu Nastavení -> Panel s vaším jménem -> iCloud -> Soukromý přenos.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.