Zavřít reklamu
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

„Chceme zanechat svět lepším, než jaký jsme jej našli.“ Před rokem Apple představil kampaň, v níž se prezentuje jako firma s velkým zájmem o životní prostředí. Už mnohem déle je pak při představování nových produktů zmiňována jejich ekologičnost. To se projevuje také u minimalizace rozměrů balení. V souvislosti s těmi Apple nyní koupil 146 kilometrů čtverečních lesa, které chce využít k produkci papíru tak, aby byl les schopný dlouhodobě prosperovat.

Apple to oznámil v tiskové správě a článku zveřejněném na Medium Lisou Jacksonovou, viceprezidentkou oddělení pro environmentální záležitosti Applu, a Larrym Selzerem, ředitelem The Conversation Fund, americké neziskové organizace pro ochranu životního prostředí bez omezování ekonomického rozvoje.

V něm je rozvedeno, že koupené lesy, nacházející se ve státech Maine a Severní Karolína, jsou domovem mnoha unikátních zvířat i rostlin a cílem této spolupráce Applu s The Conversation Fund je těžit z nich dřevo způsobem, který je co nejšetrnější ke zdejším ekosystémům. Takové lesy jsou nazývány „funkčními“ (working forests).

To zajistí nejen zachování přírody, ale také mnoha ekonomických cílů. Lesy pročišťují vzduch a vodu a zároveň ve Spojených státech poskytují práci téměř třem milionům lidí, umožňují chod mnoha mlýnů a měst žijících ze zpracování dřeva. Jen za posledních patnáct let přitom bylo ztraceno přes 90 tisíc kilometrů čtverečních lesů využívaných k výrobě.

Lesy, které Apple nyní koupil, jsou schopny ročně generovat téměř polovinu objemu dřeva potřebného k produkci nerecyklovaného papíru na balení všech jeho produktů vyrobených v minulém roce.

V březnu minulého roku na schůzce akcionářů Tim Cook jednoznačně odmítl návrh NCPPR přiznávat veškeré investice do environmentálních záležitostí se slovy: „Pokud chcete, abych tyto záležitosti prováděl čistě kvůli návratnosti investic, pak byste měli prodat své akcie.“ Nedávno bylo ohlášeno, že veškerý vývoj a produkce Applu v USA jsou ze sta procent napájeny z obnovitelných zdrojů energie. Cíl při výrobě balení je tentýž.

Slovy Lisy Jakcsonové: „Představte si, že byste pokaždé při rozbalování produktu nějaké firmy věděli, že balení pochází z funkčního lesa. A představte si, kdyby firmy braly svoje zdroje papíru vážně a ujistily se, že jsou obnovitelné, jako energie. A představte si, že by nekupovaly pouze obnovitelný papír, ale učinily další krok zajišťující, že lesy zůstanou funkčními navždy.“

Nadějí Applu je, že tímto krokem inspiruje mnoho firem po celém světě ke zvýšení zájmu o jejich dopad na životní prostředí i v něčem tak zdánlivě banálním, jako je balení.

Zdroj: Medium, BuzzFeed, Cult Of Mac

 

Diskuze k článku

  Jasně, ale ten kdo si kupuje čínským děckem smontovaný ťamťung těžko dá osminásobek peněz za to aby měl japko s tím, že zachránil les :) když se dneska kupujou pilinobuřty za 25Kč kilo a to nejen u nás, tak tahle firma v tom zůstane sama…
  Ale je to samozřejmě dobře, ať za takovou marži taky něco pořádnýho předvedou…

  Podivejte se treba na Boikido- vyrobce hracek ekolicke baleni, ekologicke barvy na baleni atd, nemyslim si,ze v tom zustane sam. Je hodne lidi co si za ekologii priplati a pokud ne v CR tak rozhodne na zapade ano. Ano porad to bude mensina,ale od neceho se zacit musi…

  Tak jak píšete můj ťamťung Note 3 mi smontovalo čínský děcko a váš iZázrak královsky placený zaměstnanec Foxconu, který má západoevropské pracovní podmínky. Pak teda nechápu ty sítě proti sebevrahům kolem fabriky. Stejně tak je jasné, že na výrobu samsungů nabírá samsung děcka ale na výrobu komponent pro ohryzek nabíra jen dospělý. Jste hňup pane. Tyto teplouškovy kecy o přátelštějším a ekologičtějším Apple může zežrat akorát blb. Už jen slovní spojení „ekologická výroba krabic“ když do těch krabic balíte nesmysly, je blbost. Ale podle Apple budou asi papírny a výrobci baterií ty nejvíc nejlepší a nejekologičtější a hlavně nejpotřebnější továrny na světě.

  Zas o důvod víc proč si Vážím firmy která má tak obrovský vliv a dokáže ho využít tím správným směrem svým vlastním příkladem a i kdyby to inspirovalo pár % lidí a firem tak je to stojí za to…

  Jak mě poslední dobou štvou s podivnými výrobky, nebo barevnými emotikony a hlavně s nekonečnými opravami oprav softwaru, tak tenhle přístup se mi moc líbí a kéž by ho následovali i ostatní místo bezhlavé a brutální nenažranosti.

celý text

Čtěte více