Zavřít reklamu

Apple provedl zajímavou akvizici na poli virtuální reality. Pod svá křídla získal švýcarský startup Faceshift, který vyvíjí technologie pro vytváření animovaných avatarů a dalších postav, jež v reálném čase mimikují výrazy lidského obličeje. Jak Apple technologie Faceshiftu použije, zatím není jasné.

O nákupu curyšské firmy se spekulovalo během letošního roku několikrát, až nyní se ale magazínu TechCrunch podařilo získat definitivní informace a nakonec i potvrzení od samotného Applu, že k akvizici došlo. „Apple čas od času nakupuje malé technologické firmy a obecně nediskutujeme své záměry nebo plány,“ uvedla v tradičním prohlášení kalifornská společnost.

Plány Applu jsou skutečně nejasné, nicméně oblast virtuální reality neustále roste, a tak nechce nic ponechat náhodě ani výrobce iPhonů. Faceshift se navíc zaměřuje na celou řadu oblastí, a tak jsou možnosti využití různé.

Hlavní náplň byly ve Faceshiftu vizuální efekty v hrách nebo filmech, kde pomocí technologií Faceshiftu mohly herní postavy přebírat reálné výrazy hráčů, což ústí v realističtější herní zážitek. Ve filmu se zase animované postavičky stále více podobají reálným hercům a jejich pohybům obličeje.

O tom, že „řešení Faceshiftu přináší revoluci do obličejové animace“, jak se Švýcaři chlubí, může hovořit i fakt, že byla jejich technologie použita při tvorbě nejnovějšího dílu Star Wars (viz obrázek výše). Postavy tak mají ve filmu mnohem lidštějí výrazy.

Nejen ve filmu a hrách, ale také například ve firemním prostředí by se mohly technologie Faceshiftu prosadit například jako bezpečnostní prvky pro rozpoznávání obličejů. Apple už navíc dříve koupil firmy zabývající se podobnými technologiemi – PrimeSense, Metaio a Polar Rose –, a tak bude zajímavé sledovat, kam se bude s virtuální realitou ubírat.

[youtube id=“uiMnAmoIK9s“ width=“620″ height=“360″]

Zdroj: TechCrunch
Témata:
.