Zavřít reklamu

Pravděpodobně jste postřehli, že Apple vydal nová sluchátka z produkce své značky Beats. Konkrétně se jedná o model Beats Studio Buds+, které mohou být pro mnohé majitele produktů Applu zajímavější než AirPody Pro. Může za to hned několik faktorů. 

Přínos AirPodů rozhodně nechceme nějak bagatelizovat. Apple s nimi prakticky založil segment TWS sluchátek a obhájil jimi třeba odstranění 3,5mm jack konektoru z jeho iPhonů stejně jako konec přibalování drátových sluchátek do balení svých telefonů. Jejich ikonický vzhled se pak snažili mnozí více či méně úspěšně kopírovat. Dnes je ale už jiná doba.

Apple vrací úder 

Většina světových společností už jde svou cestou a na AirPody se snaží odkazovat čím dál tím méně. Jedinou výjimkou může být vlastně mladá značka Nothing, jejíž sluchátka obsahují stopku právě jako AirPody. Jenže aby se značka odlišila, přišla s efektním transparentním designem. V Applu si tedy pravděpodobně řekli, že když mohou jiní kopírovat jeho, může on kopírovat je. Studio Beats+ tak mají jako jednu ze svých barevných variant tu transparentní, právě po vzoru Nothingu.

I když to tedy není zcela nový design, skutečně se líbí a s tím se samozřejmě vyrojilo mnoho odkazů na to, proč jsou AirPody pořád tak nudné a jen bílé. Je totiž vidět, že když se chce, tak to jde. Jenže Beats pro Apple možná slouží jen k experimentování. Na druhou stranu se jedná o sluchátka, která jsou plně použitelná i s Android zařízeními, což AirPody jednoduše nejsou, protože jsou na konkurenční platformě kráceny na svých funkcích.

Beats jede na vedlejší koleji 

Už v minulosti třeba Apple přidal do produkce Beats USB-C konektor. Mohl zde mít stále svůj Lightning a nebylo by na tom vlastně nic špatného, když je to jeho společnost. Tady se tedy podvolil celosvětového trendu, ale u AirPodů se tohoto archaického konektoru drží zuby nehty. Některé kroky prostě nepochopíme a jen Apple ví, proč tak činí.

Kdyby přece Apple celou značku Beats přejmenoval pod svou, měli bychom zde skvělé portfolio hudebního příslušenství, které by mohlo být součástí karty AirPods i v jeho on-line storu a mohl by jej více propagovat. Takhle to však vypadá, že je Beats jen vedlejší kolej, a když už ji má, tak sem tam vydá nějaký ten nový produkt. Asi ale ani společnost nečekala, že v přímém srovnání může být tato konkurence z vlastní stáje vlastně zajímavější, a to nejen vizuálem.

Hodně velkou roli zde totiž hraje i cena. Ušetřit 2 500 Kč za to, že nebudete mít detekci sluchátek v uších, bezdrátové nabíjení a pro mnohé ne zrovna líbivý prostorový zvuk se sledováním hlavy se může jevit jako lepší alternativa. Obzvláště v dnešní době. Beats Studio Buds+ totiž vyjdou na 4 790 Kč, kdežto AirPody Pro 2. generace na 7 290 Kč. Na to, jak je Apple velká společnost s tolika možnostmi, je pořád produktově hodně malá (viz Homepody). Je ale pravda, že nás nyní čekají pravděpodobně velké věci a vstup společnosti do nového segmentu, který může mnohé změnit (opět). 

.