Zavřít reklamu

Necelých pět měsíců po oficiálním oznámení Apple přinesl do Google Play Storu aplikaci Apple Music. Jablečnou hudební streamovací službu tak od dnešního dne mohou plnohodnotně využívat také majitelé chytrých zařízení s operačním systémem Android.

Pro Apple to není první Android aplikace, letos již stihl představit dvě další – Move to iOS usnadňující přechod z Androidu na iOS a Beats Pill+ pro ovládání bezdrátového reproduktoru.

Hudební streamovací službu Apple Music dosud bylo možné používat na iPhonech, iPadech, Watch, počítačích Mac a přes iTunes také na Windows. Nyní nově poběží na mobilních zařízeních s Androidem, jejichž majitelé získají za měsíční předplatné přístup k rozsáhlému hudebnímu katalogu včetně ručně vybíraných hudebních doporučení, rádia Beats Music nebo sítě Connect.

Apple Music se i na Androidu stane logickým nástupcem Beats Music, odkud půjde snadno převést své knihovny a playlisty. Zároveň bude vše propojené s Apple ID, takže pokud již někde Apple Music používáte, naleznete po přihlášení svůj katalog i na Androidu.

Také na Androidu budou moci uživatelé využít tříměsíční bezplatné zkušební období a až poté se rozhodnout, zda chtějí za Apple Music platit. Předplatné bude stát měsíčně stejně jako jinde, tedy šest eur. Potřeba bude minimálně Android 4.3, přičemž aplikace zatím startuje jako beta. I proto zatím na Androidu uživatelé nenajdou hudební videa ani možnost přihlásit se k rodinnému plánu, v rámci něhož lze používat službu až na pěti účtech za výhodnější cenu.

Jinak se ale snaží být Apple Music maximálně nativní Android aplikací. Nabídky vypadají jako u jiných aplikací, nechybí ani hamburger menu. „Je to naše první opravdová uživatelská aplikace… uvidíme, jakou získáme odezvu,“ uvedl pro TechCrunch šéf Apple Music Eddy Cue a právě hodnocení bude zajímavé sledovat. Fanoušci Androidu totiž předchozí jablečné aplikace v Google Play Storu zahltili negativními hodnoceními.

[appbox googleplay com.apple.android.music]

Zdroj: TechCrunch

Šéfredaktor Jablíčkář.cz a uživatel jablečných produktů všeho druhu.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.