Zavřít reklamu
iWant

Apple zakázal aplikace, které na pozadí těžily kryptoměnu

iWant

Společnost Apple přišla, možná trochu s křížkem po funuse, s novým opatřením, které by mělo zajišťovat, že se v App Store již nebudou objevovat aplikace, které slouží k těžbě kryproměn. Jedná se o reakci na kauzu s aplikací Calendar 2 u které se ukázalo, že na pozadí, bez vědomí uživatelů, dochází k procesům těžby kryptoměn.

V březnu se v médiích objevila informace, že vývojář populární aplikace Calendar 2 přišel na vskutku zajímavý způsob monetizace své aplikace. Tu nabídl uživatelům zdarma, při používání však docházelo k těžbě kryptoměny, která probíhala na pozadí aplikace. Jakmile se tato informace dostala na veřejnost, autor aplikace musel s touto praktikou skončit. Nyní Apple zavedl nové normy pro aplikace v App Store, které podobné jednání vysloveně zakazují.

Apple pozměnil a přidal podbod 2.4.2 a App Store Policy. Ten nově hovoří o tom, že musí vývojáři psát své aplikace s ohledem na to, aby nespotřebovávaly nadbytečné množství energie a výkonu z uživatelova zařízení, stejně tak aby nedošlo ke zbytečnému generování tepla. Těžba kryproměn spňuje všechny z těchto podbodů a je tak přímo zakázaná. V nejnovější verzi je navíc těžba kryptoměn přímo zmíněna jako příklad, který výše zmíněné způsobuje. Jaký názor na tento způsob „zpoplatnění“ máte vy? Vyhovovala by vám možnost „platit“ za prémiové funkce aplikace občasnou těžbou kryptoměny, nebo preferujete klasičtější platební modely?

Zdroj: 9to5mac