Zavřít reklamu

Ve čtvrtek 28. 5. se konal mobilní svátek fanoušků platformy Android. Google ten den pořádal svou již tradiční vývojářskou konferenci I/O 2015, kde bylo představeno několik zásadních novinek. Na některé z nich se nyní zaměříme, jednak kvůli tomu, že jsou zajímavé i pro uživatele jablečných produktů, a jednak proto, že se v Googlu u nejedné ze svých novinek inspirovali u Applu.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Android Pay

Android Pay přišel jako nástupce nepříliš populární služby Google Wallet. Funguje na velice podobném principu jako Apple Pay. Co se týče zabezpečení, je na tom Android Pay velice dobře. Z vašich citlivých údajů vytvoří virtuální účet a každá transakce musí být samozřejmě ošetřena využitím otisků prstů.

V tuto chvíli je do projektu zapojeno více jak 700 000 obchodníků a podniků, které akceptují bezkontaktní platby. Android Pay je pak také dále využíván pro platby v aplikacích, které to podporují.

Podporu zatím přislíbily 4 velké zahraniční společnosti s kreditními kartami, a to American Express, MasterCard, Visa a Discover. Dále se k nim přidají některé finanční instituce a samozřejmě operátoři, v Americe v čele s AT&T, Verizon a T-Mobile. Další partneři by měli postupem času jen a jen přibývat.

Na Android Pay ale také čeká několik překážek. Jednak zdaleka ne všechny telefony s Androidem disponují čtečkou otisku prstu a když ano, tak se někteří výrobci rozhodli již dříve pro spolupráci s konkurenčními službami jako Samsung Pay.

google Photos
Zdroj: Google

Google Photos

Nová služba Google Photos má sloužit jako jedno velké univerzální řešení pro vaše fotografie. Má být domovem všech vašich fotografických fantazií, sdílení a veškeré organizace. Photos pak podporují fotografie do maxima 16 MPx a video do rozlišení 1080p, a to zcela zdarma (jak to bude například s většími fotkami, zatím není jasné).

Photos jsou dostupné jak pro Android, tak i iOS a mají i svou webovou verzi.

Photos všechny vaše fotografie zálohuje, stejně jako to dělá např. iCloud Photo Library. Vzhled aplikace se pak až náramně podobá základní aplikaci Photos (Obrázky) v iOS.

Fotky je možné organizovat jak podle místa, tak dokonce podle lidí. Skvěle má aplikace vyřešeno poznávání obličejů. Je zde také možnost z vašeho obsahu vytvářet pohyblivé GIFy a videa, které pak následně můžete sdílet, kde je libo.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

CardBoard Headset přichází i na iOS

Google již před nějakou dobou představil svůj koncept CardBoard – platformu pro virtuální realitu, která kombinuje „krabici“ a čočky spolu se smartphonem, což vše dává dohromady celý headset.

Dodnes byl CardBoard dostupný pouze pro Android, nyní se však karta obrací. Google na svém I/O představil i plnohodnotnou aplikaci pro iOS, která nyní majitelům iPhonů dovoluje interakci s headsetem.

Podporovanými iPhony jsou konkrétně modely 5, 5C, 5S, 6 a 6 Plus. S headsetem můžete například procházet virtuální prostředí, využít virtuálního kaleidoscopu nebo se procházet městy po celém světě.

Nová verze CardBoard dokáže pojmout zařízení s displeji velkými až 6 palců.

Zajímavostí je, že si svůj vlastní headset můžete vyrobit i sami, Google pro tyto případy poskytuje instrukce, jak postupovat.

CardBoard je ke stažení zdarma v obchodu App Store.

Zdroj: MacRumors (1, 2)

Diskuze k článku

    Jaký je technologický a principiální rozdíl mezi původním Google Wallet (teď myslím nfc platby) a novými službami jako je Apple Pay a Google Pay?

    Rozdíl je v použitelnosti, která byla s Google Wallet otřesná. Otevřel jste appku Google Wallet, napsal pin pro odblokování kreditek. U Android Pay není potřeba aplikace, není třeba zadávání pinu, je integrován přímo v systému.

    Android Pay je prostě rychlé řešení pro rychlé zaplacení, Wallet pak spíše jako možnost posílání peněz po internetu či mezi přáteli.

celý text

Čtěte více