iWant

Jak by Apple mohl vylepšit iMessage v iOS 10

iWant

Komunikačních služeb existuje nespočet. Pro posílání zpráv, fotografií a mnohého dalšího se po celém světě používá WhatsApp, Facebook Messenger, Telegram nebo Viber. Všechny tyto aplikace fungují i na iPhonech, které však mají svou proprietární komunikační službu – iMessage. Jenže ta proti konkurenci v mnohém ztrácí.

Osobně pro komunikaci s přáteli využívám zejména Messenger od Facebooku, s několika vybranými kontakty pak pravidelně komunikuji přes iMessage. A služba z dílny nejpopulárnější sociální sítě dneška vede; je totiž efektivnější. Jinak tomu není v případě iMessage ani v porovnání s dalšími, výše zmíněnými aplikacemi.

Hlavní problém je, že zatímco konkurenční platformy své komunikační nástroje neustále vylepšují a přizpůsobují potřebám uživatelů, Apple na své iMessage za téměř pět let existence prakticky nesáhl. V iOS 10, který podle všeho představí letos v létě, má skvělou příležitost, jak svou službu udělat atraktivnější.

Nutno podotknout, že už teď patří Zprávy suverénně mezi nejpoužívanější aplikace na iOS. Apple tedy nepotřebuje vylepšovat iMessage, aby přitáhl více uživatelů, ale měl by to udělat už z principu vývoje. Možností je mnoho a níže přikládáme seznam, co bychom rádi v iOS 10 v iMessage viděli:

  • Snazší tvorba skupinových konverzací.
  • Potvrzení o přečtení v konverzacích.
  • Vylepšené přidávání příloh (iCloud Drive a další služby).
  • Možnost označit zprávu jako nepřečtenou.
  • Možnost naplánovat/pozdržet odeslání vybrané zprávy.
  • Propojení s FaceTime pro snazší zahájení videohovoru.
  • Vylepšené vyhledávání a filtrování.
  • Rychlejší přístup k fotoaparátu a následné poslání pořízené fotografie.
  • Webová aplikace iMessage (na iCloudu).

Pro konkurenční platformy patrně iMessage nikdy nevzniknou, nicméně významně ulehčit některým uživatelům by Apple mohl alespoň přes webovou aplikaci v rámci iCloud.com. Pokud byste zrovna neměli po ruce iPhone, iPad nebo Mac, stačil by jen prohlížeč na jakémkoliv zařízení.

Bez detailů jako možnost označit zprávu jako nepřečtenou nebo naplánovat její odeslání sice iMessage fungují, ale právě takové maličkosti by udělaly službu ještě mnohem efektivnější. Zejména pak po zlepšení přístupu k větším konverzacím mnoho lidí volá.

Co byste si přáli vidět v iOS 10 v rámci iMessage vy?