Zavřít reklamu

Komunikačních služeb existuje nespočet. Pro posílání zpráv, fotografií a mnohého dalšího se po celém světě používá WhatsApp, Facebook Messenger, Telegram nebo Viber. Všechny tyto aplikace fungují i na iPhonech, které však mají svou proprietární komunikační službu – iMessage. Jenže ta proti konkurenci v mnohém ztrácí.

Osobně pro komunikaci s přáteli využívám zejména Messenger od Facebooku, s několika vybranými kontakty pak pravidelně komunikuji přes iMessage. A služba z dílny nejpopulárnější sociální sítě dneška vede; je totiž efektivnější. Jinak tomu není v případě iMessage ani v porovnání s dalšími, výše zmíněnými aplikacemi.

Hlavní problém je, že zatímco konkurenční platformy své komunikační nástroje neustále vylepšují a přizpůsobují potřebám uživatelů, Apple na své iMessage za téměř pět let existence prakticky nesáhl. V iOS 10, který podle všeho představí letos v létě, má skvělou příležitost, jak svou službu udělat atraktivnější.

Nutno podotknout, že už teď patří Zprávy suverénně mezi nejpoužívanější aplikace na iOS. Apple tedy nepotřebuje vylepšovat iMessage, aby přitáhl více uživatelů, ale měl by to udělat už z principu vývoje. Možností je mnoho a níže přikládáme seznam, co bychom rádi v iOS 10 v iMessage viděli:

 • Snazší tvorba skupinových konverzací.
 • Potvrzení o přečtení v konverzacích.
 • Vylepšené přidávání příloh (iCloud Drive a další služby).
 • Možnost označit zprávu jako nepřečtenou.
 • Možnost naplánovat/pozdržet odeslání vybrané zprávy.
 • Propojení s FaceTime pro snazší zahájení videohovoru.
 • Vylepšené vyhledávání a filtrování.
 • Rychlejší přístup k fotoaparátu a následné poslání pořízené fotografie.
 • Webová aplikace iMessage (na iCloudu).

Pro konkurenční platformy patrně iMessage nikdy nevzniknou, nicméně významně ulehčit některým uživatelům by Apple mohl alespoň přes webovou aplikaci v rámci iCloud.com. Pokud byste zrovna neměli po ruce iPhone, iPad nebo Mac, stačil by jen prohlížeč na jakémkoliv zařízení.

Bez detailů jako možnost označit zprávu jako nepřečtenou nebo naplánovat její odeslání sice iMessage fungují, ale právě takové maličkosti by udělaly službu ještě mnohem efektivnější. Zejména pak po zlepšení přístupu k větším konverzacím mnoho lidí volá.

Co byste si přáli vidět v iOS 10 v rámci iMessage vy?

Šéfredaktor Jablíčkář.cz a uživatel jablečných produktů všeho druhu.

Všechny články autora

Diskuze k článku

  no asi ano, ale imessage je aplikace která funguje bez chyb , což se ovšem nedá říci o velké části dalších nativních aplikací (zejm Mail, apple music apod), takže se trochu bojím, že to jen rozprasí, takže já bych radši ať na to nešahají, nyní funguje perfektně synchronizace s mac os x, můžu posílat zprávy z obou, je to provázaneé, takže za mě – nešahat, nechat fungovat, apple nestíhá a nemá dořešeno mnoho chyb

  Souhlas s autorem v tom, ze par tech vyjmenovanych veci by se hodilo.
  Hlavne:
  Potvrzení o přečtení v konverzacích.
  Možnost označit zprávu jako nepřečtenou.
  Propojení s FaceTime pro snazší zahájení videohovoru.
  Vylepšené vyhledávání a filtrování.

  Nicmene treba iMessage na webu bych nechtel. To je jenom dira pro odposlech ;-).

  iMessage na webu bych bral všemi deseti. Bohužel si už přes iMessage nepíšu ani s ostatními jablíčkáři. Protože když sedím v práci, kde jsem nucen používat počítač s Windows, tak prostě nebudu odepisovat na zprávy z mobilu. Místo toho radši používám FB messenger.

  +Blokace synchronizace vybraných sms zpráv – dvoufázové ověřování např. v bance.

  Co je „potvrzení o přečtení v konverzacích“? Mně se doručeno a přečteno u zpráv zobrazuje.

  Ale když máte skupinu s více lidmi, zpráva o přečtení se nezobrazí, ne?

  Ty ověřovací SMS v bance jsou skutečně trochu problém, viz http://jablickar.cz/preposilani-sms-na-mac-efektivne-prekonava-dvoufazove-overeni/

  Aha, konverzace=skupina. Používám minimálně, nemám tolik iPhonistů v okolí.

  Mimochodem při naději na multiplatformní službu (přes web) si stačí vzpomenout na plané sliby při představení FaceTime, že formát bude otevřený…

  1) ze zpráv se do facetime dostanete na dva dotyky, myslím, že jednodužší to už být nemůže.
  2) iMessage na webu bych uvítal právě v těch situacích, kdy musím např v práci použávat windows a nechci přecházet jinam.

  Problém s iMessage je ten, že jsou univerzální a rozšířené i u hodně starých iPhonů, v momenže, kdy přijdete s nějakou revoluční změnou tak se s tím ty stará zařízení bez nového iOS těžko poperou…což by šlo, kdyby se aplikace zprávy dala nahradit ovšem je systémová a hluboko integrovaná. Když by s ní začli více čachrovat a segmentovat svoji uživatelskou základnu tak by postupně lidi z iMessage odcházeli k wp, viber a ostatním kecálkům. K čemu taky IM aplikaci, která funguje jen s někým. A vzhledem k tomu, že iPhony jsou použitelné i po mnoha letech tak těch starých iPhonů nebude zanedbatelné množství.

  Hodně používám historicky Skype a z toho možná pramení moje doporučení
  1/ umožnit editovat již odeslané zprávy
  2/ hodně používám iMessage na MacBooku, bylo by fajn, kdyby aplikace Zprávy umožnila integraci Skype (Facebook messenger už integrovat jde)
  3/ klient pro Windows platformu v rámci iCloud
  4/ možnost u kontaktu poslat sms / nebo počkat, až bude on-line – vlastně si přepínat sms komunikaci a Viber kecání

  bohatě by mi stačilo kdyby Apple dostál svým slovům o tom jak iOS9 a ElCapitan zaměří výhradně na dotažení funkcí, rychlosti… zatím se tak nestalo a další verze už se blíží. Vůbec mi ten roční cyklus přijde jako nesmysl, než se systém odladí už tu je další.

  A to není jen Apple…

  Na dvě tapnutí voláte FaceTime, co chcete víc jednoduššího? Stejně jako pořízení fotky.

  Univerzální aplikace imessage by dle mě nemělo úspěch. Už vidím jak si moji známí instalují kvuli mě imessage, když máme FB messenger, Whatsapp či Vibec. Já nepoužívám ani Whatsapp. S jablíčkáři mám iMessage a s ostatními klasické sms (neomezený tarif), nebo stále online na FB.

  A iMessage do iCloudu do webového rozhraní? proč proboha? Jedině kdy se mi stane, že jsem bez MacBooku, iPhonu či hodinek tak…vlastně ani nevím kdy :D vždy mám z čeho napsat. Tak proč bych měl mít ještě možnost na webu?

  Pro mě by bylo vylepší:
  – Stejně jako u neznámeho telefoního čísla mi to ukazuje kontakt pokud ho to našlo v mailu tak by mi to mohlo ukazovat kontakt ve zprávách pokud to spáruje s něčím v mailu.
  – Pokud smažu zprávu v iPhonu tak chci, aby se mi smazala všude, což neudělá. Další vylepšení.
  – Jak tu někdo psal editace textu poslaného. Dobrý nápad.
  – Posílání těch kreslících zpráv jako mezi hodinkami. Teď to nemá žádné využití. V mém okolí mají 3 lidi a už mě to stejnak nebaví
  -Bylo by zajímé z iMessage udělat nějaký pracovní nástroj. Pokud děláme ve více lidech na projektu tak odšktrávání splněných úkolů, sdílění schůzek atd. Myslím,že jsou apps na to, ale tohle by taky Apple mohl přebrat.

  No a slo by i víc :)

celý text

Čtěte více.