Zavřít reklamu

Od doby, co vyšly první Apple, uběhlo již dlouhých pět let. Za tu dobu se toho v rámci jablečných chytrých hodinek událo opravdu mnoho. Novinek jsme se dočkali jak po stránce designu, tak i po stránce hardwaru či softwaru. Nejnovější Apple Watch Series 5 mají oproti těm původním například větší displej, o trošku jiný tvar a kromě toho na ně lze nainstalovat watchOS 6, což je momentálně pro veřejnost nejaktuálnější systém, který je dostupný. Právě v rámci watchOS 6 jsme se dočkali samostatného App Storu pro Apple Watch, díky čemuž nemusíte aplikace pro jablečné hodinky stahovat pomocí iPhonu. Aplikace by se samozřejmě stejně jako systém měly pravidelně aktualizovat. Abyste nemuseli aktualizace provádět ručně, tak je samozřejmě k dispozici možnost pro aktivaci automatických aktualizací. Pojďme se společně v tomto článku podívat, jak tuto funkci můžete aktivovat.

Jak na Apple Watch nastavit automatické aktualizace aplikací

V případě, že si chcete aktivovat, popřípadě zkontrolovat, funkci automatické aktualizace aplikací, můžete tak učinit jak na Apple Watch, tak na iPhonu v aplikaci Watch. Níže najdete oba dva postupy:

Apple Watch

  • Prvně je nutné, abyste hodinky odemknuli a rozsvítili.
  • Poté stiskněte digitální korunku, čímž se přesunete do seznamu s aplikacemi.
  • Zde poté najděte a rozklikněte kolonku s nativní aplikací Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak sjeďte níže a klepněte na řádek App Store.
  • Zde už se nachází funkce Automatické aktualizace, kterou stačí aktivovat.

iPhone

  • Nejprve je nutné, abyste na svém iPhonu, se kterým máte Apple Watch spárovány, otevřeli nativní aplikaci Watch.
  • Jakmile tak učiníte, tak se ve spodním menu přesvědčte, že se nacházíte v sekci Moje hodinky.
  • Zde poté sjeďte o kus níže, dokud nenarazíte na řádek App Store, který rozklikněte.
  • Tady už jen nakonec stačí, abyste aktivovali funkci Automatické aktualizace.

Kromě toho, že se v Nastavení v sekci App Store nachází možnost pro (de)aktivaci automatickou aktualizací aplikací, tak zde najdete také kolonku Automatická stahování. Dost možná nemáte tušení, co tato funkce vlastně způsobuje. Je to jednoduché – pokud si stáhnete z App Storu na iPhone nějakou aplikaci, která nabízí i aplikaci pro Apple Watch, tak se ve výchozím nastavení (aktivní funkce Automatická stahování) tato aplikace automaticky na Apple Watch nainstaluje. Pokud funkci deaktivujete, tak bude nutné aplikace z iPhonu na Apple Watch instalovat ručně.

.