Zavřít reklamu

Pokud patříte mezi odvážlivce, kteří si ihned po představení nainstalovali iOS či iPadOS 14, tak zbystřete. Uživatelé na iPhonech a iPadech stále hledají různé fígle, díky kterým by si mohli na pozadí přehrávat hudbu či videa na pozadí. V určitých verzích operačního systému iOS či iPadOS je postup velmi jednoduchý, v některých případech je zase naopak velmi složitý. Co se týče iOS a iPadOS 14, tak můžeme potvrdit, že je postup opravdu jednoduchý. Pokud chcete i vy zjistit, jak můžete v iOS či iPadOS 14 přehrávat videa z YouTube na pozadí, tak pokračujte ve čtení.

Jak na iPhone v iOS 14 přehrávat videa z YouTube na pozadí

V případě, že chcete na iPhonu či iPadu v iOS či iPadOS 14 přehrávat videa na pozadí, tak postupujte následovně:

 • Na vašem jablečném zařízení otevřete nativní prohlížeč Safari.
 • Jakmile jej otevřete, tak se pomocí horního adresního řádku přesuňte do stránky YouTubeyoutube.com.
 • Na stránkách YouTube si najděte video, které chcete přehrávat na pozadí, a poté na něj klepněte.
 • Po rozkliknutí se video začne přehrávat. Nyní je důležité, abyste v pravé dolní části videa klepnuli na ikonu pro zobrazení videa na celé obrazovce.
 • Jakmile se režim celé obrazvoy aktivuje, tak se vraťte na domovskou obrazovku:
  • iPhone a iPad s Face ID: přejeďte prstem z dolní hrany displeje směrem nahoru.
  • iPhone a iPad s Touch ID: stiskněte tlačítko plochy.
 • Video se zobrazí v režimu obraz v obrazu. V tomto režimu se bude video nacházet vždy v popředí, ať děláte, co děláte.
 • Pokud posloucháte pouze hudbu, tak můžete obraz v obrazu skrýt – stačí po něm přejet prstem směrem pryč z obrazovky.
 • Po skrytí se zobrazí šipka, pomocí které můžete video opět zobrazit.

Co dělat, když postup nefunguje?

Pokud vám výše uvedený postup nefunguje, tak existují dvě možnosti, proč tomu tak je. Prvně je nutné podotknout, že tento postup (nejspíše) funguje pouze na druhé vývojářské beta verzi iOS a iPadOS 14. V případě, že máte první vývojářskou beta verzi, tak vám nejspíše obraz v obrazu na YouTube fungovat nebude. Pokud máte nainstalovanou druhou vývojářskou beta verzi, tak možná nemáte funkci obraz v obrazu aktivovanou. V tomto případě stačí, abyste přešli do Nastavení -> Obecné -> Obraz v obrazu, kde se přesvědčte, že máte přepínač u možnosti Automaticky obraz v obrazu přepnutý do aktivní polohy. V případě, že vám ani poté výše uvedený postup nefunguje, tak restartujte zařízení. Pokud ani poté nedojde ke zprovoznění, tak budete muset nejspíše počkat na další aktualizaci. Tak jako tak je nutné podotknout, že se YouTube vždy snaží o to, abyste si nemohli video či obrazovku na pozadí přehrát. Dost možná tak YouTube vydá aktualizaci, po které celý výše uvedený postup přestane fungovat.

Jak spustit video na uzamčené obrazovce

V případě, že chcete video či hudbu poslouchat i poté, co vaše zařízení zamknete, tak můžete – postup je v tomto případě taktéž velmi jednoduchý. Pomocí výše uvedeného postupu si video převeďte do režimu obraz v obraze, a poté vaše zařízení uzamkněte. Poté jej rozsviťte a nakonec stiskněte tlačítko pro přehrání, čímž se spustí přehrávání. Pokud se vám na uzamčené obrazovce ikona přehrávání nezobrazí, tak stačí, abyste otevřeli ovládací centrum, kde tlačítko pro přehrávání najdete.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.