Zavřít reklamu

Visual Look Up je funkce, kterou společnost Apple přidala k nativním Fotkám na svých iPhonech spolu s příchodem operačního systému iOS 17. Tato funkce může být užitečná zejména při určování rostlin nebo zvířat, zjišťování informací o památkách nebo informací o knihách či uměleckých dílech. Je součástí širšího úsilí společnosti Apple o využívání strojového učení k vylepšení uživatelských zkušeností a je užitečná v různých scénářích.

Hned na úvod článku upozorňujeme, že funkce Visual Look Up není k dispozici v češtině. Pokud ji tedy chcete začít na vašem iPhonu používat, musíte ze všeho nejdříve zamířit do Nastavení -> Obecné -> Jazyk a oblast, a přepnout na angličtinu.

Jak na iPhonu používat Visual Look Up

Ačkoli účinnost a přesnost funkce Visual Look Up může záviset na kvalitě fotografie a odlišnosti identifikovaného objektu, je to skvělý způsob, jak zjistit více informací o objektech na fotografiích, ať už se jedná o nejrůznější symboly (na štítcích oblečení, na palubní desce auta), nebo třeba zvířata. Nutno podotknout, že funkce nemusí fungovat u všech fotografií. Pokud chcete na iPhonu používat Visual Look Up, postupujte podle následujícího návodu.

  • Spusťte nativní Fotky.
  • Vyhledejte snímek, u kterého chcete použít Visual Look Up.
  • Klepněte na ⓘ  na liště ve spodní části iPhonu.
  • Pod fotografií by se vám měla zobrazit sekce s nápisem Look Up – klepněte na ni.
  • Poté se můžete přesunout k dalším výsledkům.

Výsledky, zobrazené v rámci funkce Visual Look Up, se liší v závislosti na tom, jaký objekt se nachází na fotografii. Může se tedy jednat o odkazy na Wikipedii, recepty, nebo třeba vysvětlivky.

.