Zavřít reklamu
iWant

Jak nahrát obrazovku iPhonu nebo iPadu bez jailbreaku a kabelu

iWant

Čas od času projde schvalovacím procesem Applu nějaká aplikace, která umí nahrávat obrazovku iPhonu či iPadu. Nedávno to byla například aplikace Vidyo. Kalifornská společnost však na to hned druhý den přišla a aplikaci z App Storu stáhla. Pokud tak nepoužíváte jailbreak, jediná možnost, jak nahrávat obrazovku iOS zařízení, je použít kabel v kombinaci s nativní aplikací QuickTime na Macu.

QuickTime má však několik nevýhod, například tu, že výsledné video je ve formátu MOV, což není vždy úplně ideální. Existuje ovšem alternativa, aplikace AceThinker iPhone Screen Recorder, která na rozdíl od QuickTimu funguje přes AirPlay a pro nahrávání obrazovky využívá Wi-Fi. Díky tomu zcela odpadá použití jakéhokoliv kabelu.

Jakmile si aplikaci iPhone Screen Recorder pro Mac nebo Windows stáhnete, na iPhonu nebo iPadu vytáhnete Ovládací centrum a zapnete zrcadlení v AirPlay. Podmínkou pro správné fungování je to, že váš iPhone musí být na stejné Wi-Fi síti jako Mac nebo PC. Jakmile provedete všechny kroky, na monitoru počítače se vám objeví aktuální obrazovka iPhonu.

acethinker-recorder-mac

Zrcadlení obrazovky a celou aplikaci od AceThinkeru můžete využít dvěma způsoby. Jednak vám poslouží jako „promítačka“ obrazovky iPhonu na velký monitor, ale mnohem efektivnější je nahrávání toho, co se na iPhonu děje. Stačí zmáčknout tlačítko a už nahráváte…

AceThinker iPhone Screen Recorder mě překvapil více než slušnou kvalitou záznamu. Očekával jsem, že kvůli přenosu přes AirPlay bude docházet k určitým ztrátám, ale aplikace bez problémů pořídí záznam v 720p nebo 1080p, tedy stejně jako QuickTime. Proti němu ale jednak nemusíte mít připojený žádný kabel a jednak je výsledné video ve formátu MP4, se kterým se následně lépe pracuje.

Pokud si během nahrávání uděláte screen obrazovky, hotový snímek naleznete ve stejné složce (kterou si předem určíte a pojmenujete) jako celý záznam, což se mi líbí. Vše je tak na jednom místě. Mnozí jistě ocení také českou lokalizaci.

Během testování iPhone Screen Recorderu jsem nahrával obrazovku iPhonu nebo iPadu překvapivě zcela bez problémů. Podmínkou je pochopitelně stabilní Wi-Fi, ale připojení k aplikaci přes AirPlay fungovalo téměř vždy na okamžitě. Menší zaváhání jsem navíc občas zažil i s kabelem a QuickTimem.

AceThinker iPhone Screen Recorder můžete nyní v rámci slevové akce získat za 20 eur (540 korun) pro Mac nebo pro Windows (běžná cena je dvojnásobná), což je samozřejmě více než QuickTime, který dostanete v rámci macOS zdarma. Na druhou stranu vám iPhone Screen Recorder dává díky AirPlay volnost v nahrávání obrazovky bez nutnosti použít kabel a navíc ho můžete využít i třeba jen k pouhému zrcadlení a například prezentaci fotografií na větším displeji.