Zavřít reklamu

Uživatel s přezdívkou Geohot dnes vydal jailbreak pro všechny modely iPhone i iPod Touch. Tento jailbreak je nejen velmi jednoduchý, ale funguje i s iPhone 3GS, který měl již od počátku iPhone firmware 3.1 (nebo pokud jste aktualizovali iPhone OS z iTunes).

Nový jailbreak má název blackra1n a stáhnete ho na stránkách blackra1n.com. Prozatím existuje pouze ve Windows verzi. Pro začátek restartujte iPhone a nechte ho být zhruba 1 minutu. Poté stačí spustit stáhnutý program Blackra1n, připojit iPhone, zmáčknout tlačítko „Make it Rain“ a do minuty by měl být jailbreak hotový. Během jailbreaku raději vypněte iTunes. Po spuštění aplikace Blackra1n v iPhone můžete nainstalovat například Cydii a další aplikace.

Výsledky zatím ale nejsou stoprocentní. Podle diskuzí to vypadá, že především uživatelům iPhone 3G se jailbreak zasekne s nápisem „Running“ a nic to dále nedělá. Proto pokud chcete jailbreak pomocí Blackra1n zkusit, tak určitě nezapomeňte zálohovat!

Poznámka: Tuto metodu jailbreaku nedoporučuji uživatelům iPhone 2G, ti by poté už také nemuseli iPhone odemknout pro české operátory. A uživatelé iPod Touch 3G budou muset Blackra1n pouštět pravděpodobně po každém restartu.

.