Zavřít reklamu

Desetipalcový iPad Pro, který byl představen v pondělí, sice přichází se stejnou čipovou výbavou jako jeho větší bratr, ovšem pokud přijde řeč na samotný výkon, jsou zde menší odchylky. To stejné platí i pro operační paměť. Oproti tomu nově představený iPhone SE je z hlediska testování stejně výkonný jako nejnovější modely.

Na menší rozdíly ve výkonech iPadů a na velikosti operační paměti upozornil Matthew Panzarino z TechCrunch, který obě novinky z dílny Applu – menší iPad Pro a iPhone SE – otestoval pomocí speciální aplikace. Oba produkty mají podle jeho dat 2GB RAM, což znamená, že iPhone SE je v tomto ohledu rovnocenný iPhonům 6S. Naopak desetipalcový iPad Pro má s 2 GB pouze polovinu operační paměti, jakou disponuje větší model.

Velikost RAM Apple tradičně nezveřejňuje, proto si budeme muset na definitivní potvrzení těchto údajů ještě počkat, nicméně na svém webu firma prozradila alespoň rozdíly ve výkonu procesorů A9X, které mají oba iPady Pro. Ukázalo se, že menší z nich je mírně podtaktovaný. Zatímco u 13palcového iPadu Pro je uvedeno, že má s čipem A9X proti A7 2,5krát rychlejší CPU a 5krát rychlejší GPU, 10palcový iPad Pro je „jen“ 2,4krát, respektive 4,3krát rychlejší.

Papírově tedy menší iPad Pro zaostává jak v operační paměti, tak ve výkonnosti svého čipu, nicméně v reálném používání by to nemuselo být tak znát. Na vině může být menší tělo, které by nemuselo být schopné utáhnout nápor tepla, a tak je výkon trochu nižší.

Naopak zcela v řadě s nejnovějšími a nejsilnějšími modely je iPhone SE. Ten ukázal v testech zcela stejně výkonný procesor jako iPhone 6S a i díky stejně velké RAM se mu hravě vyrovná.

Zdroj: MacRumors

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Ono jinými slovy by se také dalo říct že apple si nejméně u 9,7 palců myslí že 2 apply v multitaskingu jsou v pohodě. Pokud se 2gb potvrdí myslím že apple nebude mít v plánu přidávat možnosti otevření dalších appek do multitaskingu nejméně na 9,7 a 7,9 palcích. Při tom by se na display teoreticky vešly u miniho 3 appky (jedna na výšku a dvě na šířku) a u 9,7 palcového ipadu 4 appky na šířku za předpokladu velikosti zobrazení na 4 placích (samozřejmé s jinými poměry stra)

celý text

Čtěte více.