Zavřít reklamu

Jablečná platforma  TV+ se za poslední roky poměrně výrazně rozšířila. Apple totiž vsází na nový obsah, který u uživatelů zkrátka funguje, což je případ zejména seriálu Ted Lasso. V minulém roce gigant dokonce zabředl do oblasti sportu. Konkrétně podepsal smlouvy s organizacemi Major League Baseball a Major League Soccer, díky čemuž si fanoušci těchto sportů mohou prohlédnout utkání takzvaně napřímo, tedy bez jakýchkoliv dalších zbytečných služeb. A jak to tak vypadá, to se Apple chystá ještě o něco rozšířit.

Aktuálně se totiž začínají šířit poměrně zajímavé spekulace o tom, že se Apple chystá zakoupit práva pro vysílání anglické první fotbalové ligy Premier League. Tímto krokem by si gigant mohl teoreticky nesmírně polepšit a na svou platformu přitáhnout mnoho dalších diváků. Teoreticky by to navíc šlo propojit i s již dostupným obsahem. Nabízí se proto zajímavá otázka. Má zakoupení práv pro vysílání Premier League  dostatečný potenciál k tomu, aby na  TV+ přilákal větší množství nových předplatitelů?

Blýská se na lepší časy?

Anglická Premier League se těší neuvěřitelné popularitě prakticky napříč celým světem. Fotbal jako takový můžeme vnímat jako jeden z nejrozšířenějších a nejoblíbenějších sportů všech dob. Právě proto se přinejmenším o výsledky v Premier League zajímá doslova celý svět, jelikož jde o celosvětově nejprestižnější soutěž, která se odehrává na britských ostrovech. Právě nejlepší kluby i hráče bychom z velké části našli právě tady. Není se proto čemu divit, že současné spekulace otevírají již zmiňovanou myšlenku o tom, že s příchodem Premier League na  TV+ se platforma dočká výrazného posunu vpřed.

Právě z celkové oblíbenosti této anglické ligy pramení i teze o tom, zda se tak jablečná služba nedočká náporu nových předplatitelů. K něčemu takovému je ale nutné přistupovat s rezervou. Jak už jsme totiž zmínili výše, Premier League se těší celosvětové popularitě a kdo má zájem tyto sportovní přenosy sledovat, tak ten už je dávno sleduje, respektive předplácí si k tomu jiné služby, které v drtivé většině případů s sebou přinášejí i další sportovní obsah. Apple by naopak mohl těžit z toho, že se svou streamovací platformou má k fotbalu celkově blízko.

Propojení s obsahem

Jak jsme naznačili v odstavci výše, Apple má k fotbalu poměrně blízko. Bezesporu nejoblíbenější seriálem ze studií cupertinského giganta je totiž Ted Lasso. Konkrétně se jedná o vtipnou komedii, ve které se kouč amerického fotbalu vrhne na trénování fotbalového mužstva. Jelikož je právě tohle nejoblíbenějším výtvorem, lze tak nějak očekávat, že mezi předplatiteli nalezneme spoustu fotbalových fanoušků, kteří by takovouto novinku v podobě sportovních přenosů z Premier League mohli uvítat všemi deseti. Zda ale bude případná změna tak zásadní, že pozvedne celou platformu na novou úroveň, je ale spekulativní.

Ted Lasso
Ted Lasso – Jeden z nejoblíbenějších seriálů z  TV+

Zároveň je nutné vzít v potaz, že ještě nic není ujednáno. Ve finále tak Apple potřebná práva pro Premier League nemusí vůbec získat. Aktuálně se totiž objevují různé spekulace a úniky. Jak ale sami moc dobře víte, tyto zprávy se nemusí nutně ukázat jako pravdivé. Na druhou stranu pravdou je, že na škodu by to určitě nebylo.

Redaktor a student. Mimo redaktorskou činnost se také zajímá o svět populárních technologií. Svůj volný čas věnuje studiu a svým nejbližším.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.