Zavřít reklamu

Na závěr keynote k velkému nadšení všech přítomných vystoupila na pódiu irská čtveřice U2, která pro pozvané novináře odehrála novou píseň z alba, na které fanoušci čekali pět let. S posledními tóny písně však keynote neskončil, Tim Cook se vrátil na pódium, kde si s frontmanem Bonem vyměnili pár úsměvných dialogů.

V patrně připravené rozmluvě Bono požádal, zda by mohl Tim Cook do pěti vteřin poskytnout nové album co nejvíce lidem. Cook odvětil, že k tomu mají iTunes a že tak rád učiní, pokud bude moct poskytnout album zdarma. Výsledkem je to, že album Songs of Innocence je k dispozici zadarmo pro všechny uživatele iTunes, tedy ty, kteří mají Apple ID účet. Stačí se tedy pouze přihlásit, otevřít iTunes a stáhnout si celé nové album grátis.

Album obsahuje 12 skladeb včetně úvodní The Miracle, kterou U2 odehráli živě na keynote. Najdete jej v iTunes zde. Automaticky se vám přidá do stažených položek, pro stažení je tak nutné zavítat na stránku Purchased (dole v patičce), kde album najdete v  záložce Music. Obdobně toho dosáhnete na iOS v aplikaci iTunes, akorát Purchased se nachází pod Více v dolní navigaci. Songs of Innocence jinak oficiálně vychází 13. 10. 2014, zdarma je skutečně pouze pro uživatele iTunes. U2 má s Apple dlouhou historii, od charitativní značky Product (RED) po speciální U2 edici iPodu, této exkluzivní nabídce se tak není třeba divit.

Příležitostný překladatel, hudebník a velký milovník jablečného železa.

Všechny články autora

Diskuze k článku

  V iTunes mi svítí „purchased“, ale v aplikaci hudba nic nemám, děkuji pěkně Apple, po nefunkčním keynote s čínským komentářem další vydařená akce.

  viz. víše: Stačí odfafkovat „Zobrazit nákupy z iTunes v Cloudu“ (najdete to v předvolbách Itunes, záložka obchod). Potom se to samo načte do iTunes a přes ikonu cloudu (obláček) se to stáhne na hardisk, jinak to jede rovnou z cloudu.

  Drobná nepřesnost: Skladeb je 11, dvanáctý soubor je booklet :)
  (A tím albem mě fakt potěšili, docela jsem se až bála, jaká ta nová deska bude. A je fakt dobrá. Od POPu to bylo dlouhý čekání.)

  Nějak mit o nejde stáhnout. Hláška: Your computer is not authorised. …
  Nějaké rady jak jej autorizovat? V iTunes jsme přihlášený

  Nechápu jak to stáhnout, jsem zalogovaný (pár skladeb z itunes jsem už stáhnul, ale s timhle nehnu) Svítí „purchased“ a že to je v icloudu – v knihovně v zakoupených, ale tam není vůbec nic, ani to co tam předtím bylo…. Má někdo podobný problém??? Můžu si pustit akorát krátkou ukázku. (Mám itunes na macbooku.)

  titulní strana iTunes store > úplně vpravo na stránce Quick Links > Purchased > a tam to najděte a kliknutím na obláček se stáhnou komplet tracky

  Aby se objevilo to co píše Jana a šlo to bez problémů stáhnout stačí nakonec pouze odfafkovat „Zobrazit nákupy z iTunes v Cloudu“ (najdete to v předvolbách Itunes, záložka obchod). Potom se to samo načte do iTunes a přes ikonu cloudu (obláček) se to stáhne na hardisk, jinak to jede rovnou z cloudu.

celý text

Čtěte více.