Zavřít reklamu

Malá autíčka v zábavném obalu s nesmyslnými bonusy a příjemným ovládáním, která stojí za hřích. Vždy jsem měl slabost pro hry s malými autíčky. Pocket Trucks jsem si tedy nemohl nechat ujít a udělal jsem dobře.Pocket Trucks jsou, jak název napovídá, kapesní miniautíčka. Závodit nebudete na okruzích, jako třeba v Reckless Racing, ale z bodu A do bodu B, podobně jako třeba ve hře Bike Baron. A právě hře Bike Baron jsou Pocket Trucks hodně podobné. Na cestě ze startu do cíle na vás bude čekat rozmanité prostředí a mnoho překážek. Překonávat budete různé kopce, výbušné sudy, díry, skokánky, pohybující se plošiny, ostré kužely, praskající led a mnohé další.

Pocket Trucks ipad

Pro získání tří hvězdiček, musíte trasu překonat v určitém časovém limitu. Aby to nebylo tak stereotypní, v některých závodech budete muset splnit úkoly. Například sebrání 10 kuřat po cestě. V dalších trasách nebudete závodit s časem, ale proti jednomu soupeři, kterého je třeba překonat. Pokud trasu opakujete a chcete získat více hvězd, bude vás doprovázet duch z předchozí jízdy.

Grafická stránka hry je opravdu povedená. Působí sice tak trochu infantilně, ale díky tomu jsou autíčka i prostředí roztomilé. Bude vás to jednoduše bavit. Ačkoliv na trasu koukáte z boku jako na klasickou plošinovku, vše je kompletně ve 3D grafice. Kamera se přitom různě přizpůsobuje jízdě a narozdíl od jiných her je vždy na správném místě.

V hrách jako Pocket Trucks záleží z velké části i na hratelnosti. Ta je téměř dokonalá. Závodit budete tak dlouho, dokud budete mít čas, nebo dokud vás nenaštve nějaký z levelů. Překonávat časy jen kvůli 3 hvězdám je zábava v Bike Baron a je tomu tak i v Pocket Trucks. A proč je tedy hratelnost jen „téměř dokonalá“? Chybí mutliplayer. U her, jako je tato, to opravdu zamrzí. Na druhou stranu potěší různé bonusy. Těch je ve hře velké množství a některé jsou nezbytné pro projetí některých překážek. Narazíte na skákání, létání, turbo raketu a další. Po čase budete moci autu koupit Nitro, které se aktivuje vždy po startu, čímž získáte nad soupeři menší náskok.

Pocket Trucks můžete ovládat pomocí dotykových tlačítek (jedno nastavení níže, druhé výše), nebo pomocí akcelerometru. Ač si na spolehlivé a relativně přesné ovládání zvyknete poměrně rychle, jedna věc chybí. V nastavení nenajdete citlivost akcelerometru. Není to tak závažné, ale ne každému bude na tvrdo určená citlivost vyhovovat. Alespoň lze vždy přepnout na ovládání tlačítky.

Autíček je k dispozici sice jen několik, ale každé z nich můžete vylepšovat a upravovat. To vše za herní měny, které získáváte při hraní a při zvyšování levelu. Při jejich nedostatku si je můžete pomocí In-App nákupů dokoupit, jak jinak. Obtížnost je vyvážená a množství tratí je poměrně velké. Za příjemných 0,79 € získáte universální hru pro iPhone i iPad, terá vás zabaví na dlouhé hodiny.

[app url=„http://itunes.apple.com/cz/app/pocket-trucks/id543172408?mt=8“]

Jsem student, co se zajímá o IT svět, Apple  a píše pro několik jablečných webů.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.