Zavřít reklamu

Před rokem jsme vám představovali komplexní psací nástroj Ulysses, který uspokojil ty nejnáročnější pisálky na Macu a iPadu. Mnohým ovšem chyběla také ještě o trochu mobilnější verze, která přichází nyní – Ulysses 2.5 funguje na Macu, iPadu a konečně také na iPhonu.

Na tento update mnoho uživatelů čekalo, ale zdaleka se netýká pouze toho, že je nyní Ulysses také pro iPhone. Vývojáři se totiž rozhodli, že do mobilních aplikací přenesou ještě více funkcí z Macu, což z Ulyssesu pro iPad a iPhone dělá opravdu výkonné nástroje.

Prakticky všechno, co napíšete nebo uděláte v Ulyssesu na Macu, můžete následně replikovat v iOS. Skvěle fungující synchronizace přes iCloud zajistí, že každý svůj text máte vždy po ruce, kdekoliv Ulysses otevřete, a na příslušných zařízeních funguje 3D Touch, Split View, Slide Over a problém není ani s iPadem Pro.

[su_vimeo url=“https://vimeo.com/153032239″ width=“640″]

Z aplikace Ulysses for iPad se v App Storu nově stala Ulysses Mobile, protože se jedná o univerzální aplikaci. Na ní The Soulmen pracovali rok, a tak je nyní možné i na iPhonech a iPadech využívat jinak často spíše desktopové funkce jako statistiky textů, psací cíle, nástroje pro Markdown, poznámky pod čarou, anotace a nebo hromadné sdružování a rozdělování jednotlivých listů, na nichž je aplikace založena.

K dispozici je v iOS také tmavý a světlý režim psaní, přidávání obrázků, odkazů, poznámek a široké možnosti exportování textů. Zároveň je v aplikaci integrovaná systémová nabídka sdílení, takže cokoliv, co v Ulysses napíšete, pak můžete poslat do jakékoliv další aplikace. Ulysses se tak snadno stane centrem pro vaše veškeré osobní či pracovní „psaní“.

Novinkou pro všechny, tedy i na Macu, je možnost importovat do knihovny dokumenty z Wordu při zachování nadpisů a dalšího formátování.

Ulysses Mobile stojí 20 eur a pokud budete chtít také aplikaci pro Mac, musíte zaplatit dalších 45 eur. Celkových téměř 1 800 korun není za jednu aplikaci, byť pro více zařízení, rozhodně málo. Na druhou stranu pravděpodobně neexistuje na Mac, iPhone a iPad zároveň lepší textový editor, který by na každém zařízení nabízel tolik.

Vývojářům se podařilo i na nejmenší displej iPhonu, o iPadu ani nemluvě, přenést skutečně „desktop-class“ editor napěchovaný funkcemi, který je však maximálně jednoduchý na používání. Ulysses Mobile je skvělým doplňkem svého protějšku na Macu, ale zároveň umí dokonale fungovat jako samostatná jednotka.

Pokud fungujete zejména na iPhonu a/nebo iPadu a psaní je vaším denním chlebem, Ulysses je jasná volba. Jestli vás totiž psaní živí a hledáte komfort, pravděpodobně by neměl být problém si za něj připlatit.

[appbox appstore 950335311]

[appbox appstore 623795237]

Témata: ,
.