Zavřít reklamu

Zatímco v případě iPhone 12 a o něco prémiovějšího modelu Pro jsme vám již první dojmy a světové názory technologických nadšenců i recenzentů sdělili, na velikána v podobě luxusního a pochopitelně pěkně drahého iPhonu 12 Pro Max jsme čekali o poznání déle. Nutno však podotknout, že nekonečné vyhlížení kýženého data vydání stálo za to a my můžeme s čistým svědomím prohlásit, že jsme se opravdu dočkali dosud nejlepší jablečného smartphonu. To ale ani zdaleka neznamená, že tahle bestie patří do rukou všem, především pak kvůli obrovské velikosti a dalším netradičním funkcím. Pojďme se tedy společně podívat na pár aspektů, které zahraniční recenzenti ocenili.

Velikost displeje zklamala i nadchla

Ačkoliv jsme o iPhonu 12 Pro Max věděli ještě před vydáním první poslední, kromě několika málo šťastlivců jen málokdo tušil, jak málo se bude realita lišit od toho, co nám Apple prezentoval na papíře. Letošní prémiový model je totiž opravdu obrovský a s 6.7 palcovým displejem se oficiálně zařadil mezi vůbec největší jablečný smartphone všech dob. Technologický gigant tak tímto krokem poněkud zariskoval a nejspíše i počítal s tím, že tento kus zkrátka nesedne všem. K tomu se přikláni i recenzent Nilay Patel z webového serveru The Verge, který jedním dechem zmiňuje i to, že je k pohodlnému používání kvůli zarovnaným bokům těla potřeba i pouzdro. Díky němu však telefon nabobtná ještě více a ne nadarmo Nilay důrazně doporučuje, aby si smartphone zákazníci vyzkoušeli raději osobně v obchodu a až poté se rozhodli, zda je pro ně ten pravý.

Joanna Stern z The Wall Street Journal se přiklání ke stejnému názoru a není jediná. Řada recenzentů si totiž stěžuje na to, že ač Apple letos nabízí více variant velikostí displejů, ve finále se větší nerovná lepší a jablečná společnost nijak této příležitosti nevyužila. Nejeden hlas tak volá po jistsé formě multitaskingu a několik otevřených oken, například jako je tomu u konkurenčního Samsungu. A tato frustrace pramenící z přílišné velikosti je zřejmá snad na každém, kdo si tohoto giganta vzal do ruky. Přece jen, mít telefon o velikosti iPadu je jedna věc, ale náležitě tento prostor využít je věc druhá.

Výdrž baterie bere dech a obsazuje první příčky

Nyní se však podívejme na aspekt, kde se takřka všichni recenzenti shodují a spokojeně přikyvují – výdrž baterie. Právě ta se totiž řadí mezi nejlákavější vlastnosti nového gigantického iPhonu a slibuje až 18hodinovou výdrž. Ačkoliv řada výrobců ráda přehání a chlubí se podobnými čísly pouze na papíře, v případě Applu se jedná o do puntíku přesnou realitu. Zatímco levnější model iPhone 12 a iPhone 12 Pro zvládne „pouhých“ 14.5 hodin a nejlevnější bratříček s přídomkem Mini 10.5 hodiny, v případě tohoto krasavce se dostaneme až na neuvěřitelných 17.5 hodin. Alespoň to zmiňuje novinářka Joanna Stern z WSJ, podle níž se jedná o nanejvýš impozantní výsledek.

iphone 12 pro max
iPhone 12 Pro Max nalevo, maličký Mini napravo Zdroj: macrumors.com

Na druhou stranu je ale nutné poukázat i na využití 5G modulu, který většinou bere více baterie než standardní používání sítě. I tak se ale nemusíte bát, že se v případě iPhonu 12 Pro Max dostanete na nulu. Pokud si telefon ráno nabijete, máte takřka jistotu, že vám vydrží celý den a bez problému si můžete pouštět videa, hrát hry nebo třeba číst články. To potvrdil i Chris Velazco z Engadget, který podotknul, že mu většinou ještě následující den po celodenním využívání smartphonu pár procent baterie zbylo. Kolem a kolem se tak dá tvrdit, že pokud hodláte na telefonu pracovat a berete ho jako nezbytný nástroj, není nic lepšího než sáhnout právě po největším modelu.

Ani fotoaparát příliš nezaostává

Sice by se mohlo poslední dobou zdát, že se fotoaparát nových iPhonů nemá příliš kam posouvat a udržuje jakési status quo, nicméně je tomu právě naopak. Apple totiž neustále pracuje na zlepšeních a už jen mezi modelem iPhone 12 Pro a Pro Max je několik diametrálních rozdílů. Největší model se tak může pochlubit nejen o 47% větší širokoúhlou čočkou, což je vzhledem k velikosti pochopitelné, ale také lepší stabilizací obrazu a nižší zrnitostí. To zmiňuje i recenzent Nilay Patel z The Verge, podle nějž se jedná o jeden z nejlepších fotoaparátů, který si mohou uživatelé přát. Zejména pak zmiňuje to, že ačkoliv rozdíl mezi denními fotky obou smartphonů nemusí být na první pohled patrný, v případě horšího světla se rychle projeví, kdo má reálně navrch.

iphone-12-pro-max-vs-12-pro
iPhone 12 Pro Max nalevo, levnější model Pro napravo Zdroj: macrumors.com

Model iPhone 12 Pro Max totiž disponuje o poznání vyšší mírou citlivosti, díky čemuž dokáže lépe zachytit odstín a eliminovat rušení, k němuž dochází při změně světelných podmínek. Další výhoda tkví v daleko kratším zaměřování, které místo 3 sekund trvá pouze sekundu. Ke kladnému hodnocení se přiklání i Matthew Panzarino z TechCrunch, podle nějž mají širokoúhlé záběry na modelu iPhone 12 Pro Max o poznání kvaltinější ostrost a vykreslování. Jak to tedy tak vypadá, gigant vítězí na plné čáře, a byť se rozhodně zdaleka nejedná o první volbu pro všechny milovníky Applu, alespoň fotografům a náročným uživatelům by mohl přijít vhod. Co vy, zvolíte si zrovna největší model?

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více