Zavřít reklamu
iWant

S Clips od Applu vytvoříte efektní příběhy snadno a rychle

iWant

Aplikaci iMovie jsem nikdy moc nepřišel na chuť. Samozřejmě jsem ji mnohokrát použil pro střih a rychlou úpravu různých videí, ale že bych si to s ní osobně nějak užíval, to ne. Velmi rychle jsem si však oblíbil novou aplikaci Clips, kterou Apple oficiálně představil minulý týden. V té době jsem se nacházel služebně v Budapešti. Řekl jsem si, že je to skvělá příležitost, jak Clips pořádně vyzkoušet.

Hned při prvním spuštění se mi velmi líbil trailer od kalifornské společnosti. Nadšení pokračovalo při zjištění, že je aplikace kompletně v češtině. S Clips pak lze během pár vteřin zaznamenat jakýkoliv okamžik pomocí fotografie či videa, který můžete libovolně upravit a ihned sdílet. Velmi snadný je i přístup do vaší knihovny, kde můžete použít starší záznamy.

Clips jsem používal během cestování po městě a poznávání místních památek. Při každé příležitosti jsem jen aplikaci spustil, zmáčkl a držel velké červené tlačítko. Záznam se následně automaticky uložil do časové osy. Po dobu tří dnů jsem tak sbíral fotografie a videa, která se řadila hezky vedle sebe. Každý večer jsem pak jednotlivé záznamy jednoduše podle potřeby zkrátil a upravil.

Kreativitě se meze nekladou

U každého záznamu můžete nastavit různé filtry, například noir, instantní, přetisk, vyblednutí, inkoust či oblíbený komiks. S nastaveným filtrem můžete buď rovnou záznam nahrávat nebo ho později upravit. Každou scénu můžete také libovolně doplnit o živé titulky. Stačí jen během nahrávání mluvit a popisek se automaticky synchronizuje s hlasem ve videu. V zahraničí jsem však bohužel narazil na to, že pro živé titulky musí být zapnutý datový tarif či Wi-Fi síť.

Místo toho jsem proto používal různé bubliny, geometrické tvary a emotikony, které jsem umístil na libovolné místo do videa či na fotografii a následně upravil. Z mého videa se tak rázem stal příběh, který mapoval náš výlet. Jednotlivé klipy, jež do aplikace přidáte, mohou být dlouhé až 30 minut a výsledné video bude dlouhé maximálně 60 minut. Váše finální dílo je pak možné sdílet v rozlišení 1080p.

clips2

Při připojení na internet jsem následně zjistil, že funkce živých titulků je opravdu spolehlivá a funkční. Je to podobné jako s diktováním textu ve Zprávách. Do klipu také můžete vložit barevné plakáty, které například mohou odstartovat či ukončit váš příběh. Vše je přitom možné editovat a upravovat. Důležité je zmínit také to, že Clips využívají čtvercový formát, který se stal populárním díky Instagramu.

Na Clips se mi také líbí to, že při připojení na internet automaticky detekuje místo, kde se nacházíte a v šablonách naleznete psaný text, který tomu odpovídá. V případě, že se ve videu zmíníte o konkrétních osobách, Clips vám při následném sdílení tyto osoby automaticky nabídne. Odpadává tak starost s hledáním příslušných kontaktů. Videa můžete sdílet nejen pomocí Zpráv, ale i na různých sociálních sítích a také je ukládat na různé cloudové služby.

Je evidentní, že Apple aplikací Clips cílí na mladší uživatele. Sám jsem však byl překvapen, že mě aplikace oslovila, a to mě fenomén Snapchatu a Prismy nechává zcela chladným. Líbí se mi, že během pár minut mohu vytvořit jedinečný klip, který mohu s kýmkoliv sdílet. Je hezké pozorovat úsměv na lidech, kteří se mnou na daném místě byli, a díky videu si zážitek a okamžik připomněli.

Aplikace Clips je dostupná v App Storu zcela zdarma, přičemž je nutné, abyste měli na svém zařízení nainstalovaný nejnovější iOS 10.3. Také musíte mít minimálně iPhone 5S a iPad Air/Mini 2 a novější. Na starších zařízeních bohužel aplikace nepoběží.

Clips
Clips
Developer: Apple
Price: Free