Zavřít reklamu

Spousta uživatelů si klade otázku, kdy a zda vůbec Apple představí nový HomePod. Právě na toto téma se ve svém nedávném newsletteru vyjádřil analytik Bloombergu Mark Gurman, podle kterého bychom se v budoucnosti mohli dočkat nejen dvou nových HomePodů. Druhá část našeho dnešního souhrnu spekulací bude věnovaná přítomnosti USB-C portu u nabíjecího pouzdra budoucích AirPodů.

Chystá Apple nové HomePody?

Čím dál častěji se mluví nejen o tom, jaký hardware představí společnost Apple na své blížící se podzimní Keynote, ale také o tom, co si pro nás cupertinská firma chystá na následující měsíce až roky. Mezi produkty, o kterých se v této souvislosti poměrně často hovoří, patří aktualizovaná verze chytrého reproduktoru HomePod mini. Analytik společnosti Bloomberg Mark Gurman v průběhu minulého týdne ve svém pravidelném newsletteru Power On uvedl, že Apple plánuje nejen vydání nové verze HomePodu mini, ale také vzkříšení původního „velkého“ HomePodu. Gurman ve svém newsletteru prohlásil, že bychom se HomePodu v tradiční velikosti mohli dočkat v průběhu první poloviny roku 2023. Spolu s ním by mohla přijít také zmíněná nová verze HomePodu mini. Kromě nových HomePodů společnost Apple pracuje také hned na několika nových produktech pro domácnost – mluví se například o multifunkčním zařízení, které v sobě kombinuje funkce chytrého reproduktoru, Apple TV a FaceTime kamery.

HomePod mini je na trhu již nějakou dobu:

USB-C porty u budoucích AirPodů

Stále větší množství uživatelů volá po širším zavedení USB-C portů u Apple produktů. Velká část lidí by uvítala USB-C porty u iPhonů, podle známého analytika Ming-Chi Kua by se ale tohoto typu portu mohla dočkat také bezdrátová sluchátka od Applu – AirPods. Ming-Chi Kuo v této souvislosti uvádí, že by první AirPody v nabíjecí krabičce vybavené USB-C portem mohly spatřit světlo světa již v průběhu příštího roku.

Prohlédněte si údajné rendery nové generace AirPods Pro:

Kuo svou domněnku zveřejnil v průběhu minulého týdne v jednom ze svých příspěvků na sociální síti Twitter. Uvedl také, že druhá generace sluchátek AirPods Pro, jejíž vydání se předpokládá ještě na letošní rok, by měla u nabíjecího pouzdra nabídnout tradiční Lightning port. Kuo neupřesnil, zda bude USB-C port standardní součástí nabíjecího pouzdra, nebo zda se takto vylepšená nabíjecí pouzdra pro AirPody budou prodávat zvlášť. Od roku 2024 by se pak USB-C porty u iPhonů i AirPodů měly stát kvůli nařízení Evropské komise standardem.

 

.