iWant

V Apple Online Storu je nově speciální sekce produktů pro zpřístupnění

iWant

Apple do své webové prodejny přidal speciální kategorii produktů, které jsou určené pro uživatele s různými druhy hendikepu. Kategorie je nazvána Zpřístupnění a obsahuje prozatím 15 produktů, které spadají v zásadě do tří oblast. Jedná se o pomůcky pro pomoc lidem zrakově postiženým, lidem s omezenou motorikou a schopností pohybu a lidem, kteří mají potíže s učením.

Pro zrakově postižené má Apple v nabídce dva různé displeje založené na Braillově písmu, které poslouží ke čtení a zároveň nabídnou i možnost zadávání textu. Uživatelům s narušenou motorikou Apple nabízí speciálně ovladače a přepínače, které umožňují snáze ovládat Mac i iOS zařízení. Lidé s narušenou schopností učení pak mají k dispozici například speciální zařízení pro jednoduché a zábavné komponování hudby.

Jednotlivé produkty Applu lze v Apple Storu třídit dle jejich zaměření i dle kompatibility s jednotlivými zařízeními Applu.

Firma Tima Cooka se na možnosti zpřístupnění svých zařízení pro zdravotně postižené uživatele zaměřuje již dlouho a samostatná kategorie v online obchodu je jen dalším dílkem do skládačky. Široké možnosti zpřístupnění mají všechna zařízení od Applu a zvláštní pozornosti se v App Storu pravidelně dočkávají i aplikace určené právě lidem se speciálními potřebami.

Produkty pro uživatel s postižením jsou navíc pevnou součástí PR Applu. Firma za své snahy obdržela celou řadu ocenění a nedávno se pochlubila také speciálním videem, které demonstruje, jak iPad může pomoci lidem s autismem.