Zavřít reklamu

[youtube id=“Y1zs0uHHoSw“ width=“620″ height=“360″]

Bývalý výkonný ředitel Beats Music Ian Rogers na blog napsal o svém postupu v kariéře v oblasti hudebního průmyslu, ale zároveň při té příležitosti prozradil několik důležitých informací ohledně spuštění nové hudební streamovací služby Apple Music, jíž je senior ředitelem. Spustit se má Apple Music v úterý, vyjde kvůli tomu nová verze operačního systému iOS 8.4.

Apple obvykle novou verzi operačního systému vydává v 19 hodin našeho (10 hodin pacifického) času, iOS 8.4 ale vyjde již o dvě hodiny dříve, tedy v úterý v 17 hodin. To proto, aby byli všichni uživatelé včas připravení na spuštění Apple Music, které přijde vzápětí. V 18 hodin začne poprvé vysílat rádiová stanice Beats 1. Ta bude zdarma pro všechny uživatele s Apple ID.

Rogers nakonec ze svého blogpostu informaci o přesném času vydání iOS 8.4 stáhl, nicméně na Twitteru stejná informace v jednom z jeho tweetů zůstala. Potvrzuje, že v 18 hodin našeho času začne vysílat stanice Beats 1 v čele s DJem Zanem Lowem.

Spolu s iOS 8.4 by měla vyjít také nová betaverze iOS 9, aby podporovala Apple Music, jak na Twitteru prozradil Eddy Cue. Ten také v dalším tweetu uvedl, že Apple pracuje na tom, aby byl v iOS 9 zvýšen limit pro iTunes Match ze současných 25 tisíc skladeb na 100 tisíc.

Apple Music bude po svém startu zatím dostupná na všech jablečných počítačích, telefonech a tabletech (s iOS 8.4), stejně tak na Windows a později se dostane také na Android. Dobrou zprávu navíc nyní obdrželi také majitelé populárních bezdrátových reproduktorů Sonos. Mluvčí firmy pro The Verge potvrdil, že Sonos s Applem spolupracuje na tom, aby Apple Music na jeho reproduktorech běžela do konce letošního roku. Stejnou informaci pak pro BuzzFeed potvrdil také Apple.

Zdroj: MacRumors
Témata: , , ,
.