Zavřít reklamu

Je tomu rok, co Apple odhalil iOS 7, který přinesl zcela nový designový jazyk a přiměl všechny vývojáře přehodnotit vzhled svých aplikací. A zatímco již víme, jaký bude iOS 8, stále mnoho aplikací čeká na svůj debut v novém kabátku a oblíbený úkolovník 2DO patří mezi ně. Vývojáři z Guided Ways konečně odhalili, jak bude nové 2Do 3.0 vypadat, a prozradili i několik podrobností.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

2Do bylo od začátku baštou skeuomorfismu, s verzí 3.0 je zde výrazný odklon k plochému stylu, který si nicméně stále zachoval viditelnou hloubku drobným stínováním mezi vrstvami. Dominantou úkolovníku byly vždy barevné záložky, barva se nicméně zredukovala na pruhy, které se roztáhnou po vybrání seznamu do celé šířky. Boční panel má nově tři polohy, původní kompaktní polohu, možnost schování panelu a nakonec rozšířené zobrazení, ve kterém jsou vidět celé dlouhé názvy seznamů i počet celkových a zmeškaných úkolů. Polohu panelu seznamů lze měnit jednoduše tažením prstem.

Táhnete-li prstem z druhé strany, objeví se panel se štítky, který je identický s panelem v desktopové verzi. Označením štítků můžete jednoduše filtrovat daný seznam. Štítky i seznamy lze nově řadit do skupin, stejně jako v aplikaci pro Mac, díky čemuž budou obě aplikace konečně konzistentní. Panel seznamů nově obsahuje také nativní Inbox, což ocení zejména uživatelé GTD, jenž doposud museli Inbox vytvářet z výchozího seznamu. Inbox je nicméně volitelný.

Další novinkou je rychlé přidání úkolů, kde stačí na tlačítku [+] podržet prst. Místo klasického editoru se v horní liště objeví textové pole, do kterého lze vepisovat jednotlivé úkoly, a klávesou Enter potvrdit jejich přidání. Když potřebujete rychle vysypat všechno z hlavy, tato funkce přijde vhod. Editor nicméně také prošel značnou změnou. Zobrazuje nyní pouze několik základních atributů (Název, poznámky, seznam, štítky a typ), všechny ostatní pak lze přidat ze spodní lišty. Každý nový přidaný atribut se pak objeví v další řádce, odkud je lze případně snadno vymazat. Editory jednotlivých atributů rovněž prošly výraznou změnou. Například editor štítků obsahuje lištu, která na základě vepsaných slov našeptává již existující štítky, nastavení času se provádí pomocí propracovaného ciferníku na dvě klepnutí a přechod mezi editory z dolní lišty se dá provádět i tažením prstu do stran.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

V editoru přibyl atribut Duration (trvání), ve kterém lze nastavit odhad trvání jednoho úkolu od několika minut až po několik týdnů. Začíná-li tedy úkol za dva dny, ale má dva dny trvání, objeví se v seznamu Dnes už  v den, kdy se na něm má začít pracovat. Trvání může také sloužit pro jednoduché určení priority úkolů či jako metoda řazení. Další novinkou v upravování úkolů je možnost využití metody drag & drop pro kalendář, kde libovolné úkoly naházíte jednoduše do libovolného dne pro změnu jejich termínu. Nakonec vývojáři přepracovali kontextovou nabídku při podržení prstu na úkolu, ta nyní zobrazí celkem 12 možností pro práci s časem, atributy či provedení akce (kopírování, mazání,…).

2Do 3.0 bude pro stávající uživatele zdarma, pro iPhone i pro iPad, vydání se plánuje v průběhu července. Zájemci se mohou případně přihlásit k omezenému veřejnému betatestování. Na zdrojové stránce naleznete také několik videí.

Zdroj: 2Doapp

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více