Zavřít reklamu

Vlastní dojmy 

Vyjma specifikací a papírových hodnot je ale důležité to, jak se se zařízením pracuje a jak se ovládá jeho operační systém. Jak je na tom iPhone SE 3. generace je jasné. Android 12 s One UI 4.1, tedy nadstavbou Samsungu, je ale úplně v pohodě. Jedná se o svižný a bezproblémový systém, do kterého za chvilku proniknete a nebude mít problém se v něm patřičně zorientovat. Protože je také hodně personalizovatelný, nastavíte si jej ku obrazu svého. Používají jej i vlajkové lodě výrobce v podobě řady Galaxy S22. Společnost Samsung má poměrně příjemný ekosystém, pokud byste používali i její tablety. Zařízení si velice dobře rozumí i s Windows a samozřejmě službami Googlu.

Kdyby Samsung nepotřeboval šetřit za každou cenu a poskytl zařízení tělo, které se alespoň blíží modelu Galaxy S21 FE, budilo by zařízení celkově lepší dojem. S ohledem k iPhonům máte z té konstrukce prostě pocit, že jde o hračku. Jenže tahle hračka má skutečné množství předností, kterými Phone SE prostě předbíhá. Samozřejmě by to bylo jiné v porovnání s jinými modely, třeba iPhonem 11, jenže to už jsme cenově zase jinde. Navíc s ohledem na displej by pořád telefon Applu nevyhrával. 

Být uživatel Androidu a nechtít dražší prémiovější zařízení, byla by to jasná volba. To i pro čtyři roky aktualizací Androidu a 5 let zabezpečení. Zde je Apple sice dále, ale používat ještě za 4 roky iPhone SE si nedokážu představit už dnes. Upřímně to tedy nedokážu ani u Galaxy A53 5G, o kterém bych při koupi uvažoval spíše tak, že jej za dva roky nahradí nástupce. 

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více