iWant

Apple vypsal casting pro svou první televizní show „Planet of the Apps“

iWant

Apple již dříve oznámil, že chystá vlastní televizní show, která se bude věnovat aplikacím a jejich vývojářům. Nyní se ale nový koncept značně přiblížil realitě, protože společnost vypsala casting pro účinkující a show oficiálně pojmenovala „Planet of the Apps“.

O produkci pořadu se postará společnost Popagate, která je spoluvlastněná Benem Silvermanem a Howardem T. Owensem. Součástí týmu produkčních pak bude i raper Will.i.am.

Pozvánka na casting vyzývá k účasti tvůrce aplikací, kteří mají vizi „utvářet budoucnost, řešit skutečné problémy a inspirovat ke změnám v našich každodenních životech“. Silverman takové tvůrce láká tím, že show může vylíčit jejich příběh a popsat, jak vznikají jejich aplikace.

Apple a producenti televizního pořadu nicméně proklamují, že se jedná o víc než jen reality show. Vývojáři v rámci své účasti v show získají i cenné rady od těch nejlepších expertů v oboru technologií a zábavy. Tvůrci, kteří doputují až do finále, se navíc setkají s investory, kteří budou do aplikací investovat až 10 milionů dolarů, čímž vývojáři získají možnost udělat se svým výtvorem skutečnou „díru do světa“. Investice ale budou moci vývojáři i odmítnout a zachovat si tak svou nezávislost.

Zatím není jasné, kdy a jak bude pořad vysílán. Natáčení by ale mělo být zahájeno již letos a pokračovat začátkem roku 2017 v Los Angeles. Zájemci z řad vývojářů, kteří chtějí v show účinkovat, musí mít funkční betu své aplikace připravenou nejpozději 21. října. Musí být rovněž starší 18 let a mít v plánu vyvíjet aplikaci pro iOS, macOS, tvOS nebo watchOS.

Zdroj: 9to5Mac