iWant

Autor populární hry Flappy Bird ji dnes nadobro stahuje z App Store

iWant

Nečekaně populární hra Flappy Bird vietnamského vývojáře Donga Nguyena brzy v App Store a Play Store skončí. Navzdory tomu, že autorovi vydělává v posledních dnes v přepočtu přes milion korun denně na reklamě, Nguyen se ji rozhodl stáhnout z osobních důvodů. Oznámil to na svém účtu na Twitteru.

dong nguyen

Z Flappy Birds se stal virální hit, přičemž se jedná o zcela jednoduchou hříčku, ve které se s ptáčkem vyhýbáte překážkám, to vše v retro grafice. Největší motivátor a pravděpodobně i prvek způsobující závislost je obtížnost hry, kde je těžké dosáhnout alespoň dvouciferného skóre. Ačkoliv je hra zdarma, je monetizována prostřednictvím bannerové reklamy, ze které autor získává neuvěřitelných 50 000 dolarů za pouhý den. Výdělku, který by byl pro jiné vývojáře dar z nebes, se chce však Nguen vzdát, respektive jeho dalšímu růstu. Hra mu totiž dle jeho slov zničila jeho klidný život.

Neuvedl přesně, z jakého důvodu hru stahuje, nicméně na Twitteru ubezpečil, že se nejedná o právní problémy (hra si vypůčila některé prvky ze Super Maria) ani o prodej aplikace. Stejně tak nechce Nguen s vývojem her přestat. Podle jeho slov však „může považovat Flappy Bird za vlastní úspěch, zničila mu jeho jednoduchý život, a tak ji nenávidí.“

flappy-bird

Dong Nguyen se podle všeho zdá být velice skromný mladík a zjevně mu nečekaně získaná sláva a příval peněz přineslo víc starostí než radosti. Hra by měla zmizet dnes kolem šesté hodiny odpolední, pokud tedy nemáte hru nainstalovanou, máte poslední možnost s ji stáhnout. Tím se tedy uzavírá příběh Flappy Bird a my si budeme muset najít jinou „připitomělou“ hru, u které budeme ztrácet čas.

Zdroj: TheVerge
 • michaloid

  to bude urco nejaka kachna :D

  • Radek

   Nebo je Nguyen výborný obchodník. Teď si tu kravinu ze zvědavosti stáhne každý a Dong se nám bude smát do ksichtu ;).

   • Zdenek

    A nebo uz si proste nechce povidat s kazdym mafianem o tom, jaky podil si zaslouzi. Nemyslim ted statni vyberci.

 • Smith

  niekto tu ma dost slabe nervy

 • sejrus

  no, jestli fakt bydli ve vietnamu, tak za tim muzou byt i jine duvody nez osobni. tedy osobni duvody, ze sproste ujida svym soudruhum strycka Ho.

 • Linh

  ja si myslim..ze to je kvuli autorskym pravum.. :p ty zeleny ,,kominky“ mel preci Mario.. :D
  nebo to rekl..aby si lidi ze zvedavosti stahovali jeste vic…kdyz je to uz posledni prilezitost.. :D

 • Matt

  Asi jste nepochopili, že peníze dokáží spíše věci rozvracet (například vztahy), než něco budovat.. A určitě vám nepřinesou naplnění do vašich prázdných životů, pouze chvilkové požitky, kterých se ale docela rychle nabažíte.. Nicméně to ale člověk pozná, až když nějaké ty peníze navíc má..
  Je to asi daleko chytřejší člověk, než většina bohaté populace..

 • Filda Římek

  Dávám tomu měsíc maximálně dva, než to to šikmoočko pochopí :) a udělá velký rollback :-D

 • Dany

  Shit !!! Kamos mi o ni rekl dneska a mam smulu ! :-D

 • Marek

  Pecka hra, škoda že to fakt stáhnul! Nicméně jsem narazil i na flash verzi, takže pokud si ji chce někdo zahrát, tak může zde – http://raketka.cz/h/flappy-bird

 • Dio

  Já ji mam v iPhonu :P