iWant

Autor populární hry Flappy Bird ji dnes nadobro stahuje z App Store

iWant

Nečekaně populární hra Flappy Bird vietnamského vývojáře Donga Nguyena brzy v App Store a Play Store skončí. Navzdory tomu, že autorovi vydělává v posledních dnes v přepočtu přes milion korun denně na reklamě, Nguyen se ji rozhodl stáhnout z osobních důvodů. Oznámil to na svém účtu na Twitteru.

dong nguyen

Z Flappy Birds se stal virální hit, přičemž se jedná o zcela jednoduchou hříčku, ve které se s ptáčkem vyhýbáte překážkám, to vše v retro grafice. Největší motivátor a pravděpodobně i prvek způsobující závislost je obtížnost hry, kde je těžké dosáhnout alespoň dvouciferného skóre. Ačkoliv je hra zdarma, je monetizována prostřednictvím bannerové reklamy, ze které autor získává neuvěřitelných 50 000 dolarů za pouhý den. Výdělku, který by byl pro jiné vývojáře dar z nebes, se chce však Nguen vzdát, respektive jeho dalšímu růstu. Hra mu totiž dle jeho slov zničila jeho klidný život.

Neuvedl přesně, z jakého důvodu hru stahuje, nicméně na Twitteru ubezpečil, že se nejedná o právní problémy (hra si vypůčila některé prvky ze Super Maria) ani o prodej aplikace. Stejně tak nechce Nguen s vývojem her přestat. Podle jeho slov však „může považovat Flappy Bird za vlastní úspěch, zničila mu jeho jednoduchý život, a tak ji nenávidí.“

flappy-bird

Dong Nguyen se podle všeho zdá být velice skromný mladík a zjevně mu nečekaně získaná sláva a příval peněz přineslo víc starostí než radosti. Hra by měla zmizet dnes kolem šesté hodiny odpolední, pokud tedy nemáte hru nainstalovanou, máte poslední možnost s ji stáhnout. Tím se tedy uzavírá příběh Flappy Bird a my si budeme muset najít jinou „připitomělou“ hru, u které budeme ztrácet čas.

Zdroj: TheVerge