iWant

Finanční výsledky Applu za minulý kvartál opět trhají rekordy

iWant

Ti, co pravidelně sledují finanční výsledky Applu, vědí, že se společnosti vede velice dobře a skutečnost, že v posledním kvartále opět padnul nějaký ten dosavadní rekord firmy nebude překvapením. Tentokrát Apple zveřejnil výsledky za druhý kalendářní a třetí fiskální kvartál, v němž se celkový obrat zastavil na 28, 57 miliardách dolarů, čistý zisk stanoví 7,31 miliardy.V minulém roce ve stejném období to přitom bylo „jen“ 15,7 miliardy dolarů obratu a 3,25 miliardy dolarů zisku. Poměry zisků mezi USA a světem se drží minule nastavené laťky, tedy prodeje mimo USA  vygenerovaly 62 % zisků společnosti.

Prodeje počítačů Mac se oproti minulému roku zvýšily o 14 %, prodeje iPhonů dokonce o 142 % a iPadů se prodalo skoro 3x tolik jako ve stejném období minulého roku. Konkrétní čísla zmiňují 183% nárůst. Klesly jen prodeje iPodů, a to o 20 %.

Opět se k rekordním ziskům vyjádřil CEO Apple Steve Jobs:

„Jsme nadšení, že právě minulé čtvrtletí bylo naším nejúspěšnějším v historii firmy se zvýšením obratu o 82% a zvýšením zisků o celých 125%. Právě teď se soustředíme a těšíme hlavně na zpřístupnění iOS 5 a iCloudu uživatelům tento podzim.“

Odehrál se také konferenční hovor týkající se finančních výsledků a věcí s nimi spojenými. Nejzajímavějšími body byly:

  • Nejvyšší kvartální obrat a zisk, rekordní prodeje iPhonů a iPadů a nejvyšší prodeje Maců za červnový kvartál za celou historii společnosti.
  • iPody a iTunes stále vedou trh se ziskem z iTunes o 36 % vyšším než v minulém roce.
  • 57% nárůst prodejů Maců oproti loňsku v zámoří
  • Prodeje v Asii se zvýšily téměř čtyřnásobně oproti minulému roku
  • Prodeje iPhonů se zvýšily o 142% oproti minulému roku, což více než dvojnásobně překračuje předpokládaný nárůst celého trhu smartphonů podle IDC
zdroj: macrumors.com