FlightRadar 24: sledování letadel on-line

flightradar24_iphone_best_apps_screens

Už jste se někdy přistihli, jak se díváte na letadlo na obloze a přemýšlíte, kam asi letí? Pokud ano, tak není nic jednoduššího si stáhnout aplikaci FlightRadar24 Pro a hned si to zjistit.

Po spuštění se zobrazí Google mapa a aplikace si zaměří vaší polohu. Po chvilce se na mapě objeví žlutá letadélka, která představují opravdová letadla v reálném čase. Pokud chcete vědět více informací o daném letu, pouze stačí vybrat letadélko a kliknout na modrou šipku v poli. Troufnu si říct, že mezi nejzajímavější údaje bude patřit typ letadla a cílová destinace. Fanoušci letectví určitě ocení informace o výšce, rychlosti, nebo třeba kursu letu. U spojů linky ČSA dokonce můžete vidět i fotku daného letadla.

K dispozici je i nastavení, kde si na mapě můžeme vyfiltrovat letadla podle rychlosti, výšky a aerolinky. Jako zajímavá možnost se jeví použití fotoaparátu, jako malého radaru vyhledávání letadel ve vaší blízkosti. Namíříte jím na nebe a pokud bude ve vašem blízkém okolí nějaké letadlo, tak byste měli vidět informace o letu přímo vedle skutečného letadla na záběru fotoaparátu. V nastavení je pak možnost si zvětšit rádius pro pozorování fotoaparátem.

On-line pozorování letadle je možné díky systému ADS-B, který velmi zjednodušeně představuje bezpečnostní alternativu k současným radarům na základě vysílání svých údajů ostatním letovým a pozemním stanicím vybaveným ADS-B. Tuto technologii dnes využívá přes 60% všech civilních letadel na světě. Někdy se ale stává, že v údajích o letu chybí informace – odkud a kam letadlo letí. Je to z důvodu neúplnosti databáze FlightRadar24, která rozeznává lety podle jejich volacích znaků. K dispozici je i free verze, ale ta zobrazuje jen polohu letadel s číslem letu a jménem aerolinky.

The app was not found in the store. :-( #wpappbox

Links: → Visit Store → Search Google

 • Pingback: FlightRadar 24: sledování letadel on-line - 1. zprávy()

 • Ahoj Martine, mám používám, funguje dokonale…
  Když bych ale srovnávar verze „Flightradar24“ a „Plane Finder free“, tak na Plane finder free si můžete vybrat zobrazování registrace letadla nebo číslo letu. Na free verzi Flightradar24 jste omezeni jen na číslo letu a název společnosti. Pro dohledání konkrétního letadla, které vám letí zrovna nad hlavou, je ta registrace přeci jen přesnější, pro spottery zajímavější si myslím…

 • Maskic

  Dokonalý pro teroristy..

 • Pingback: Soutěž o 7x promo kód k aplikaci FlightRadar()

 • Marek

  Dobrý den,
  Mám Samsung Galaxi 9000i a stahl jsem si do něho FlightRadar24 Pro a ne ane to nainstalovat. Přitom verze FlightRadar24 Free mě tam chodí v pohodě. Netušíte kde by byl problém …..
  Děkuji
  Marek

  • maxter

   asi třeba proto že tohle je pro Iphone a ne pro ADNROID ale jinak mě ta ADNROID pro verze na HD2 chodí.

 • Pingback: Recenze Flightradar24 Pro – populární sledování letadel v reálném čase()