iWant

Instashare – AirDrop pro iOS, na který jsme čekali

iWant
Warning: tempnam(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/srv/www/jablickar.cz/:/srv/www/jablickar.cz/:/usr/share/php:/usr/share/pear:/srv/www//user-upload:/srv/www/user-upload) in /srv/www/jablickar.cz/www/wp-content/plugins/wp-appbox/inc/getappinfo.class.php on line 418 Warning: unlink(): open_basedir restriction in effect. File() is not within the allowed path(s): (/srv/www/jablickar.cz/:/srv/www/jablickar.cz/:/usr/share/php:/usr/share/pear:/srv/www//user-upload:/srv/www/user-upload) in /srv/www/jablickar.cz/www/wp-content/plugins/wp-appbox/inc/getappinfo.class.php on line 443 Warning: tempnam(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/srv/www/jablickar.cz/:/srv/www/jablickar.cz/:/usr/share/php:/usr/share/pear:/srv/www//user-upload:/srv/www/user-upload) in /srv/www/jablickar.cz/www/wp-content/plugins/wp-appbox/inc/getappinfo.class.php on line 418 Warning: unlink(): open_basedir restriction in effect. File() is not within the allowed path(s): (/srv/www/jablickar.cz/:/srv/www/jablickar.cz/:/usr/share/php:/usr/share/pear:/srv/www//user-upload:/srv/www/user-upload) in /srv/www/jablickar.cz/www/wp-content/plugins/wp-appbox/inc/getappinfo.class.php on line 443

AirDrop pro jednoduchý bezdrátový přenos souborů mezi počítači Mac byl od Applu skvělý nápad, ale nebyl dosud dotažen do konce. Až čeští vývojáři z Two Man Show naprogramovali aplikaci Instashare, která umožňuje stejně jednoduchý přenos i pro iOS zařízení.

instashare-iphone

Přesun souborů mezi iOS zařízeními a Macem řeším neustále. Zpravidla se mi jedná o obrázky, přesněji řečeno pak otisky obrazovek, se kterými se díky recenzování a dalším činnostem spojeným s psaním dostávám do styku neustále. Vyzkoušel jsem již opravdu mnoho řešení, jak co nejrychleji a nejjednodušeji dostat soubory z iPhonu či iPadu do Macu. Dosud žádný způsob však nenabízel takové pohodlí jako právě Instashare.

Zkoušel jsem mail, Dropbox, Photo Stream nebo kabel, ale Instashare všechny tyto způsoby překonává. Nepotřebujete žádné registrace, stačí jen spárovat svá zařízení přes Wi-Fi nebo Bluetooth, zapnout aplikaci, vybrat soubor a ten se okamžitě přesune do druhého zařízení. Jednoduché a účinné.

Vývojáři si navíc dali záležet také na uživatelském rozhraní, takže celkově aplikace působí velice dobře, tedy jak ta pro iOS, tak klient pro Mac. iOS aplikace Instashare se skládá ze tří hlavních obrazovek: první zobrazuje soubory, které můžete sdílet; druhá zobrazuje vaše fotoalba pro snadný přístup; třetí slouží pro nastavení a také pro nákup verze bez reklam, která vyjde na 0,79 eur.

instashare-mac

Proces sdílení jednotlivých souborů je velice intuitivní. Stačí podržet prst na libovolném z nich a okamžitě vyskočí seznam zařízení, s nimiž je možné soubor sdílet – jinými slovy drag & drop v iOS. Nemusíte však posílat jen fotografie a obrázky, ale můžete v Instashare otevírat také dokumenty (PDF, textové dokumenty, prezentace apod.) z jiných aplikací, například z Dropboxu či GoodReaderu.

Na stejném principu funguje i Mac klient Instashare, jenž se usadí v horní liště nabídek. Vyberete si soubor, přetáhnete ho do okna aplikace a „upustíte“ ho na vybrané zařízení, kam chcete soubor přesunout. Mac aplikace se prozatím nachází ve fázi beta (ke stažení zde), ale jakmile bude připravená v ostré verzi, objeví se v Mac App Store. Cena by neměla být vysoká.

Ať už ale bude jakákoliv, já jsem si jist, že milerád zaplatím. Stejně jako jsem to udělal na iPhonu, kde mi jediné euro za vynikající aplikaci bez reklam opravdu stojí. Jediné, co mi zatím od Two Man Show chybí, je Instashare pro iPad. Ten je však již ve stádiu výroby, a pokud vše půjde podle plánu, měl by se v App Store objevit koncem příštího týdne.

Instashare - Transfer files and photos the easy way
Instashare - Transfer files and photos the easy way
Vývojář: Lukas Foldyna
Cena: 149,00 Kč
 • Zaklinacik

  mne aplikacia nenajde AIR ani cez wifi ani bluetooth, nefunguje

  • Michal

    Nemáte na routeru zapnutý filtr MAC adres?

 • Marek

  Skusil som iOS aj OSX clienta a funguje to perfektne. Co by sa mne pacilo je, keby iOS client umoznoval davkovy prenos suborov. Cize napr. mam v photo albume 100 fotiek a vsetky naraz by som chcel preniest na svoj Mac.

 • emkei

  Aplikace opravdu bavi.. jen je skoda, ze nejde pouzit na poslani z jednoho ios do druheho iso, resp. osx take neco ze schranky.. lze posilat jen soubory obsazene v app Photos.. kdyby to spolupracovalo se soubory u iFiles nebo podobne, bylo by to dokonale

  • Z jednoho iOS do druhého iOS soubory posílat lze. A můžeš posílat jakékoliv soubory, stačí v jiné aplikaci (třeba iFiles), použít „Open In“ a zvolit Instashare. Tam se soubor otevře a můžeš vesele posílat.

 • scorpiczech

  Zdravím. Aplikace výborná, ale klient na macbooku mi posílá fotky do iPhone 5 i 4S v zipu :-o
  Nikde v nastavení nic takového nevidím. Tím pádem v nabídce co s fotkou je potom jen možnost odeslat mailem nebo copy. Pokud fotky pošlo zpěz na macbook jsou zase v zipu, pokud pošlu z iPhone fotku z CameraRoll přijdou ok.
  Neporadíte někdo? Díky

 • street

  Nějaká podobná aplikace funkční s W7 neexistuje? :)

  • street

   ajo tady vlastně všichni mají mac, tak mi nikdo neodpoví, díky ;)