iWant

iWant

iOS 10.1 přináší na iPhony 7 Plus režim Portrét a nízkou hloubku ostrosti

iWant

iPhone 7 Plus má na zadní straně dva fotoaparáty s různými objektivy, širokoúhlým a teleobjektivem. Díky tomu má dvojnásobný optický zoom a nyní i schopnost pořizovat fotografie s nízkou hloubkou ostrosti, jež přichází s iOS 10.1, který Apple dnes vydal.

iOS 10.1 uživatelům většího z nových iPhonů zpřístupňuje tzv. režim Portrét, který nechá popředí ostré, ale rozostří pozadí fotografie. Tento efekt samozřejmě není vhodný pouze pro portréty, ale u nich v rámci klasických fotografií vynikne asi nejvíce, jelikož je u nich popředí a pozadí jasně rozlišené už prostým obsahem scény.

[twentytwenty]bokeh1-abeforebokeh1-after

[/twentytwenty]

 

Nový mód fotografování je dostupný stejným způsobem jako všechny ostatní – šoupnutím prstu doprava nebo doleva (podle právě aktivního módu) při spuštěném fotoaparátu.

Režim Portrét se i přes zpřístupnění veřejnosti stále nachází ve zkušební verzi, takže nemusí produkovat konzistentně kvalitní bokeh (míra a styl rozostření pozadí). Přesto s ním lze směle experimentovat – jsou pořizovány dvě fotografie, jedna s a jedna bez rozmazaného pozadí (viz přiložené příklady).

[twentytwenty]bokeh2-abeforebokeh2-after

[/twentytwenty]

 

Zdroj: Apple